Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 07 październik 2020 20:31

Wycieczki szkolne 2021

Wszyscy wiedzą, że - jak mówi popularne powiedzenie - "podróże kształcą". Niestety równie powszechnie wiadomo, że rok 2020 zablokował wiele możliwości podróżowania. Jak nie zwariować w zamknięciu, które się przedłuża? Jak znaleźć złoty środek pomiędzy odpowiedzialnością za zdrowie a ciekawością świata? Polacy szybko zgadli, że trzeba przede wszystkim podróżować po Polsce. To wyważony sposób na bezpieczne wycieczki. To również nadrobienie zaległości z krajowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, a zarazem realne wspieranie polskiej turystyki.

 

O atrakcjach krajowych najwięcej zazwyczaj dowiadujemy się w wieku szkolnym. Wycieczki szkolne i zielone szkoły sprawiają, że wraz z grupą uczniów-rówieśników zwiedzamy kolejne polskie miasta, odbywając niezapomniane lekcje w terenie. Malownicze pasma górskie, pachnące lasy, migoczące jeziora, królewskie miasta, warowne zamki, multimedialne muzea i piękne starówki - to tylko część propozycji dla turystów w Polsce. W dorosłym życiu już trochę tego brakuje. Na czas urlopu szukamy wyjazdów rekreacyjnych, często zagranicznych. Tymczasem "cudze chwalicie - swego nie znacie". Liczne ciekawe zakątki Polski potrafią nieźle zaskoczyć. W czasach spod znaku "covid" jest okazja, by przekonać się o tym osobiście. Nadchodzący rok 2021 daje taką szansę.

Wycieczki szkolne do Krakowa

Najbliższym dla mieszkańców południowej Polski celem wycieczki jest oczywiście Kraków. Miasto królów jest jak gruby, kolorowy podręcznik. Każda propozycja programu wycieczki niesie ze sobą jakąś nowość. Oprócz klasyków takich jak Wawel, Trakt Królewski, Rynek z Sukiennicami i Bazylika Mariacka jest do zobaczenia wiele nowych i rozwijających się muzeów interaktywnych. Bogata oferta warsztatów zainteresuje grupy w każdym wieku. Ponadto ciekawym pomysłem może być wycieczka szlakiem kopców krakowskich.

Warszawa da się lubić!

Każde dobre biuro podróży ma w ofercie wycieczkę do stolicy. Warszawa łączy w sobie wiele treści cenionych przez szkoły. Wątki królewskie przeplatają się tu z wojennymi, a naukowe ze sportowymi. Odbudowane Stare Miasto wraz z Zamkiem Królewskim to już opowieść sama w sobie. Najczęstszymi punktami obowiązkowymi na trasie wycieczki są Pałac w Wilanowie, Stadion Narodowy, Cmentarz Powązkowski i Centrum Nauki Kopernik. Warszawa dawna i nowa to zawsze dobry pomysł na wycieczkę szkolną.

Zawsze piękny Wrocław

Miasto krasnoludków niezmiennie cieszy małych uczestników podróży. Wrocław jednak odwiedzany jest przez szkoły również z tradycyjnych powodów. Ostrów Tumski, Katedra, Rynek z Ratuszem, Jatki i Pręgierz - oto miejsca, których nie sposób ominąć. Ponadto wspaniała Panorama Racławicka, ZOO wraz z niezwykłym Afrykarium, niesamowite Hydropolis, robiąca wrażenie Sky Tower i inne nieoczywiste wizytówki Wrocławia to prawdziwe atrakcje w programie każdej wycieczki.

Odkrywamy wschód kraju - Zamość

Wśród wyjazdów szczególnie bezpiecznych wymienia się podróże na wschód kraju. Często niedoceniane miasta wschodniej Polski są wspaniałym miejscem na wycieczki szkolne, a nawet zielone szkoły. Malownicze krajobrazy, urokliwe starówki, piękno przyrody i bogactwo zabytków to wartość cenna z edukacyjnego punktu widzenia. Zamość zwany "perłą renesansu" ma do zaoferowania szczególnie wiele. Stare Miasto, Rynek Wielki, Solny i Wodny, Katedra i Ratusz - to przystanki spaceru po tym pięknym mieście.

Poznajmy Poznań

Początki Polski związane są z okolicami Poznania. Warto się tam wybrać, aby zobaczyć przekrojowo historię własnej ojczyzny. Trakt Królewsko-Cesarski, Szlak Romański i Szlak Piastowski to propozycje spacerów po mieście. Wycieczki szkolne odwiedzają Ostrów Tumski, Katedrę i Zamek Królewski. Wizytówką Poznania są koziołki na Ratuszu, których "pojedynek" można oglądać o pełnych godzinach. Nowoczesna Brama Poznania z ciekawą ofertą edukacyjną jest dobrym dopełnieniem zwiedzania tego ważnego miasta.

Zielone szkoły w Trójmieście

Trójmiasto to znakomita baza na zielone szkoły. Dla wycieczek szkolnych z polskich gór morze jest zawsze atrakcją. Dzięki pobytowi nad morzem zajęcia szkolne odbywają się w klimacie wakacyjnym. Długa podróż sprawia, że warto się tam wybrać na przynajmniej kilka dni. Ale warto. Gdańsk to miasto zabytków, stoczni i niezapomnianej historii Solidarności. Gdynia to port i sławny żaglowiec "Dar Pomorza". Sopot to znane molo, plaża i Opera Leśna. Ponadto rezerwaty przyrody i akwaria pozwalają z bliska przyglądać się urzekającej naturze.

Wycieczki szkolne jednodniowe

Wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży nie są obecnie zabronione. Zwłaszcza wycieczki jednodniowe, niewielkie grupy i troska o zachowanie wszelkich zaleceń - oto warunki, w których może się odbyć wycieczka szkolna. Wszak młodzież i tak spędza czas razem codziennie w szkole. Jest nadzieja, że wiosna i lato 2021 pozwolą już na bezpieczne wycieczki szkolne i zielone szkoły. Jak wiadomo, bogactwo wiedzy i radość podróżowania to ważny element edukacyjny w życiu dzieci. Warto zatem nie rezygnować całkowicie z tych wyczekiwanych przez młodzież wypraw, a jedynie właściwie je zorganizować. Doświadczone w prowadzeniu wycieczek szkolnych Biuro Turystyczne TRYBAŁA będzie tu nieocenioną pomocą.

Katarzyna Cumba

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home