Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 21 październik 2020 15:35

Menttor z mocnym uderzeniem (wideo)

Napisane przez

Łączący muzyków z powiatu suskiego i wadowickiego zespół Menttor zaprezentował drugi utwór zwiastujący płytę „Myślonur". Niewątpliwie jest to propozycja dla miłośników cięższego brzmienia.

 Zespół Menttor powstał w 2017 roku. Początkowo tworzyli go wokalista Dominik Bobek z Bystrej Podhalańskiej oraz gitarzyści Igor Bobek z Budzowa i Aleksander Kita z Juszczyna, który nie jest już członkiem tej formacji. Nikt jednak za sobą mostów nie palił, a wręcz przeciwnie. – Obecny skład krystalizował się przez dwa lata – mówi Igor Bobek. Do kapeli dołączyli wadowiczanie Jakub Karasiński (gitara), Kacper Nowakowski (bas) i mieszkający w Roczynach perkusista Jakub Cinal, u którego muzycy spotykają się na próbach. I taki jest obecny skład kapeli, która w swojej twórczości inspiruje się takimi zespołami jak Judas Priest, czy Angra, więc jej utwory utrzymane są w klimacie heavy i power metalowym.  

Ambicją każdego zespołu muzycznego jest wydanie własnej płyty. Nie inaczej jest w przypadku Menttora. – Mamy już nagraną prawie cały materiał. Chcemy wydać płytę w przyszłym roku. Znajdzie się na niej dziewięć autorskich utworów oraz jeden cover. Gitary i bas nagraliśmy w domowym zaciszu, a wokal i perkusję w studio – zdradza Igor Bobek. Krążek ma nosić tytuł „Myślonur", gdyż Teksty wszystkich utworów odnoszą się do życia człowieka, jego doświadczeń i podświadomości. Autorem większości z nich jest Michał Bobek z Baczyna, ale cześć jest dziełem Dominika Bobka. 

Muzycy uchylili już przed fanami rąbka tajemnicy. W serwisie Youtube zaprezentowali najpierw utwór „Ważywo” (w tytule przewrotnie jest błąd ortograficzny), a teraz pochwalili się kawałkiem „Aktor”, do którego zrealizowali teledysk. Powstał nad Jeziorem Mucharskim, a nakręcił go wspomniany na początku Aleksander Kita.          

 

 

asdasdasdasdas
Home