Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 23 październik 2020 14:13

Co może obejmować ubezpieczenie turystyczne?

Napisał

Coraz więcej Polaków spędza swoje urlopy za granicą. Nawet w czasach pandemii wiele osób zdecydowało się na wypoczynek poza krajem. Rozsądni turyści dbają jednak o swoje bezpieczeństwo. Dlatego wybierają odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Co może obejmować tego typu polisa?

Ubezpieczenie zdrowotne

Podstawę każdej polisy stanowi ubezpieczenie zdrowotne. W przypadku nagłego zachorowania, kontuzji bądź urazu, ubezpieczonemu zostanie udzielona pomoc medyczna. Wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem, który wskaże placówkę, do jakiej należy się udać. Suma gwarancyjna ubezpieczenia zdrowotnego powinna być dostosowana do miejsca wyjazdu, ale zakładać przy tym skrajne sytuacje, takie jak kosztowny transport medyczny.

Ratownictwo medyczne

Drugim filarem polisy turystycznej jest ubezpieczenie związane z ratownictwem medycznym. W niektórych krajach nawet zwyczajne wezwanie karetki może narazić turystę na ogromne koszty. Można się przed nimi zabezpieczyć właśnie poprzez tę polisę. Uwzględnia ona również ratownictwo w kryzysowych sytuacjach, na przykład w wysokich górach i innych trudno dostępnych miejscach. Wystarczy odpowiednio wysoka suma gwarancyjna.

Wsparcie Assistance

Dla turystów przebywających za granicą niebagatelne może okazać się wsparcie Assistance. W razie potrzeby ubezpieczyciel jest w stanie zorganizować swojemu klientowi nocleg, transport, a nawet wcześniejszy powrót do kraju, jeśli zachodzi taka konieczność. Niekiedy niezbędne okazuje się wsparcie prawne lub pomoc tłumacza.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków sprawia, że w razie uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczony otrzyma odszkodowanie, które pozwoli zrekompensować niezdolność do pracy lub sfinansować koszty leczenia czy rehabilitacji po powrocie do kraju.

Odpowiedzialność cywilna

Przydatną polisą bywa również OC w życiu prywatnym. Każdemu może zdarzyć się nieumyślny wypadek, który doprowadzi do zniszczenia mienia lub czyjegoś uszczerbku na zdrowiu. Polisa OC chroni w takich przypadkach ubezpieczonego przed roszczeniami ze strony osób trzecich.

Zgubienie bagażu

Wielu turystów decyduje się także na ubezpieczenie swojego bagażu. Sytuacje, w których zostaje on zgubiony lub zniszczony w trakcie transportu lotniczego wcale nie należą do rzadkości, podobnie jak kradzież bagażu. Posiadając odpowiednią polisę, można jednak liczyć wówczas na rekompensatę ze strony ubezpieczyciela.

Odwołanie hotelu lub lotu

Kolejny przydatny element polisy uwzględnia odszkodowanie, jeżeli dojdzie do odwołania rezerwacji hotelowej lub lotu z przyczyn niezależnych. Co prawda turyści będą w takiej sytuacji zmuszeni  zmienić swoje plany, ale rekompensata finansowa będzie satysfakcjonującym zadośćuczynieniem.

Akty terroryzmu

W niektórych popularnych wśród turystów krajach istnieje podwyższone ryzyko aktów terrorystycznych. Towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają ubezpieczyć się również na tę okoliczność i uzyskać odszkodowanie, jeśli ubezpieczony stanie się ofiarą takiego zdarzenia.

Klauzula alkoholowa

Każdy podróżny, który lubi zrelaksować się przy drinku lub kieliszku wina, powinien uwzględnić w swojej polisie ubezpieczeniowej klauzulę alkoholową. Jeśli polisa jej nie zawiera, spożycie alkoholu może stanowić powód do odmowy wypłaty odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia tego, w jaki sposób znaleźć tanią, ale wartościową polisę turystyczną z szerokim zakresem ochrony. Najlepszą metodę stanowi skorzystanie z porównywarki internetowej, takiej jak popularny KioskPolis.pl. Dostęp do wielu ofert jednocześnie i możliwość ich czytelnego porównania znacznie ułatwia podjęcie decyzji. Wcześniej wystarczy jedynie wypełnić formularz dostępny pod adresem https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=travelDetails.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home