Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 25 październik 2020 16:44

Uczniowie z SP Juszczyn zdominowali powiatowe zawody w piłkę nożną dla klas 7-8

Napisane przez

Przez dwa dni na boisku LKS Lachy Lachowice trwały finały powiatowe w piłkę nożną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2006-2007). Najpierw we wtorek 2- października do Lachowic przyjechały trzy drużyny w kategorii dziewcząt: SP Juszczyn, ZSP Skawica i SP2 Stryszawa, a dwa dni później na boisku Lachów zameldowali się chłopcy z: SP Juszczyn, SP1 Stryszawa, SP1 Sucha Beskidzka oraz ZSP Skawica. W obu finałach prawdziwymi dominatorami okazali się uczniowie z SP Juszczyn. Czy to w kategorii dziewcząt, czy to w kategorii chłopców, odnieśli komplet zwycięstw nie tracąc przy tym ani jednego gola!

Pierwszy dzień rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej był zarezerwowany na turniej w piłkę nożną dziewcząt. Po dwóch spotkaniach wszystko było jasne - wygrana zawodniczek z Juszczyna zarówno z SP2 Stryszawa, jak i ZSP Skawica, sprawiła, że niewiadomą było tylko to, który zespół uplasuje się na miejscu drugim. Ostatecznie po wygranej 2:1 tytuł wicemistrzyń powiatu zdobyły uczennice ze Skawicy, a trzecie miejsce przypadło zawodniczkom ze Stryszawy.

Na zakończenie zawodów wręczono wyróżnienia drużynowe (dyplomy plus puchar za miejsce numer jeden), jak i indywidualne (Królowa Strzelczyń i MVP Drużyny), których dokonali: prezes LKS Lachy Lachowice, Krzysztof Chorąży, przedstawiciel suskiego starostwa Maciej Krzyśków oraz sędziowie - Maciej Pytlowski i Witold Romanowski.

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2020/2021 - LACHOWICE

Wyniki:

1. SP Juszczyn - SP2 Stryszawa 10:0 (10:0)

2. SP Juszczyn - ZSP Skawica 3:0 (3:0)

3. ZSP Skawica - SP2 Stryszawa 2:1 (1:0)

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓLOWA STRZELCZYŃ - Paulina Guzik (SP Juszczyn).

MVP Drużyny: Justyna Fluder (SP2 Stryszawa), Magdalena Kramarz (ZSP Skawica), Patrycja Frydel i Paulina Guzik (obie SP Juszczyn).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP Juszczyn

2. ZSP Skawica

3. SP2 Stryszawa

Największą frekwencję spośród tegorocznych finałów powiatowych w piłkę nożną miał turniej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Cztery drużyny zagrały systemem każdy z każdym na dwóch przygotowanych do tego boiskach. Komplet trzech zwycięstw i miażdżąca różnica w zdobytych golach (23-0!) była udziałem chłopców z SP Juszczyn. W spotkaniu o miejsce drugie pomiędzy SP1 Stryszawa i SP1 Sucha Beskidzka również znaczący wynik - 10:0 dla stryszawian. Czwarte miejsce przypadło uczniom z ZSP Skawica.

To był ostatni, czwarty turniej w piłkę nożną dla szkół podstawowych. Zwycięskie drużyny - w tym przypadku chodzi o dziewczęta i chłopców z SP Juszczyn uzyskali prawo startu w półfinale wojewódzkim, który zaplanowano na 17 listopada w Nowym Targu.

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2020/2021 - 22.10.2020 - LACHOWICE

WYNIKI:

1. SP1 Stryszawa - ZSP Skawica 4:0 (0:0)

2. SP Juszczyn - SP1 Sucha Beskidzka 10:0 (5:0)

3. SP Juszczyn - SP1 Stryszawa 3:0 (1:0)

4. SP1 Sucha Beskidzka - ZSP Skawica 2:0 (1:0)

5. SP1 Stryszawa - SP1 Sucha Beskidzka 10:0 (5:0)

6. SP Juszczyn - ZSP Skawica 10:0 (5:0)

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW - Sebastian Kuszyk (SP Juszczyn)

MVP DRUŻYNY: Jakub Smyrak (ZSP Skawica), Jakub Rak (SP1 Sucha Beskidzka), Jakub Pochopień (SP1 Stryszawa), Mateusz Smyrak (SP Juszczyn).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP Juszczyn

2. SP1 Stryszawa

3. SP1 Sucha Beskidzka

4. ZSP Skawica

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home