Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 28 październik 2020 09:29

Zawoja Nadaje - wyjątkowy projekt na niecodzienne czasy

Napisane przez

Babiogórskie Centrum Kultury im dr Urszuli Janickiej – Krzywdy w Zawoi otrzymało dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura w sieci. Nadaje Zawoja to projekt, którego celem jest promocja dziedzictwa kulturowego - materialnego i duchowego Babiogórców.

 

Pierwszym działaniem była organizacja plenerowego koncertu zespołu „PotOCK”, promujący ich debiutancką płytę „Z prądem”. Koncert odbył się 23 czerwca, w wieczór bardzo wyjątkowy w tradycyjnej kulturze. Palono wówczas ognie na noc Kupały – starosłowiańskie święto miłości i jedności. Tak też czas koncertu wyznaczała zapalona na tę okazję watra. Wydarzenie zgromadziło całe mnóstwo osób z różnych krajów, którzy oglądając koncert online wysyłali pozytywne i ciepłe komentarze oraz dobre życzenia.

Kolejnym przedsięwzięciem, które dobiegło końca było stworzenie Dziennika Spacerowego – cyklu 6 filmów po terenie Gminy. Wirtualne spacery opowiadają o przeszłości Zawoi, o babiogórskiej przyrodzie i ludziach – niezwykłych i niepokornych,  którzy tworzyli barwny krajobraz kulturowy regionu: o tutejszych kobietach, zbójnikach, pasterzach oraz  artystach. Każdy z filmów, opatrzony  napisami, tak by mogły z nich korzystać osoby niesłyszące i słabo słyszące, posiada również swoje merytoryczne rozszerzenie w postaci Dzienników Spacerowych w formie plików do pobrania. Dokumenty uzupełniają wiadomości zawarte w filmie. Zawierają one też różnego rodzaju ciekawostki oraz karty zadań. Stanowią gotowe narzędzie edukacji regionalnej dla nauczycieli czy animatorów.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura w sieci.

 

 

 

asdasdasdasdas
Home