Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 02 listopad 2020 20:29

Stanowiska zrobotyzowane – dlaczego warto?

Napisał

Robotyka i automatyka mają coraz większe znaczenie we współczesnym biznesie. Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie stanowisk zrobotyzowanych?

Rewolucja technologiczna znacznie zmieniła oblicze wielu firm. Nowoczesne roboty przemysłowe to wyposażenie, które obecnie wykorzystywane jest przez coraz więcej firm, które pragną konkurować w swojej branży jeszcze efektywniej.

Do czego można wykorzystać stanowiska zrobotyzowane?

Roboty, a dokładnie staniwska zrobotyzowane mają na celu automatyzację różnych typów czynności – procesów technologicznych, które prowadzone są w zakładzie. Mogą one wspomagać pracowników wykonujących konkretne czynności lub całkowicie wyręczać ich w ich realizacji.

Zaawansowane roboty przemysłowe mają bardzo szerokie zastosowanie, między innymi wykorzystywane są podczas procesów jak zgrzewanie, spawanie, transport, selekcjonowanie, paletyzacja. Mogą zatem pomagać w tych czynnościach, które są czasochłonne, niebezpieczne, często związane z ryzykiem błędów, nawet wtedy, gdy są realizowane przez doświadczonego pracownika.

Wykonanie stanowisk zrobotyzowanych, na przykład linii produkcyjnych, może pomóc firmie w szybszym, efektywniejszym realizowana założonych celów. Właśnie dlatego na taką przyszłościową inwestycję decyduje się obecnie coraz więcej firm działających w licznych branżach – od spożywczej, poprzez farmaceutyczną, a skończywszy na mechanice i elektronice.

Automatyzacja procesów produkcyjnych sprawdza się zatem w różnych zakładach pracy – staniwska zrobotyzowane spotykane są zarówno w małych firmach, jak i w dużych halach popularnych przedsiębiorstw.

Także w Polsce działa wiele firm specjalizujących się w projektowaniu i wdrażaniu takich stanowisk pracy, między innymi firma IMI-POLSKA. Zajmuje się ona tworzeniem inteligentnych ciągów technologicznych i innego rodzaju zautomatyzowanych urządzeń, które dedykowane są dla wszystkich branż. Dokładną ofertę firmy IMI-POLSKA można sprawdzić na jej stronie internetowej pod adresem: https://imi-polska.pl/robotyka-i-stanowiska-zrobotyzowane/.

Jakie korzyści daje wdrożenie robotów przemysłowych?

Wśród największych korzyści wdrożenia robotów przemysłowych znajdują się:

  • podniesienie jakości realizowanych w firmie prac – produkty mogą cały czas prezentować sobie wysoką jakość odpowiadającą potrzebom klientów
  • powtarzalność produkcji – każdy produkt może cechować się tymi samymi parametrami
  • niższe koszty produkcji – wynikające z większej efektywności i redukcji czynnika ludzkiego
  • zwiększenie wydajności – staniwska zrobotyzowane powodują, że firma może skutecznie podwyższyć szybkość realizowanych prac
  • bezpieczeństwo pracy – zastosowanie robotów zmniejsza ryzyko związane z wypadkami przy pracy

Jak przebiegają wdrożenia robotów przemysłowych w firmie?

Aby w firmie mogły zagościć roboty przemysłowe, konieczne jest przede wszystkim określenie jej indywidualnych wymagań i potrzeb pod tym względem. Właśnie dlatego współpraca z firmami zajmującymi się realizacją stanowisk zautomatyzowanych rozpoczyna się od złożonych badań oraz konsultacji.

Miejsce pracy wykorzystujące roboty przemysłowe powinno być dopasowane do architektury zakładu, do charakteru realizowanych prac, do oczekiwanych efektów związanych z ich prowadzeniem, dlatego też rozwiązania tego typu są „szyte na miarę”. Firma zajmująca się wdrożeniami robotów może wtedy opracować taki system, który będzie indywidualnie odpowiadał konkretnym wymogom.   

Po konsultacjach przygotowuje się zatem projekt linii produkcyjnych oraz innych typów stanowisk zrobotyzowanych. Firma proponuje różne typy urządzeń automatyzujących procesy oraz dodatkowych urządzeń specjalnych, które mogą wspierać produkcję. Po uzyskaniu zgody klienta przystępuje do pracy, czyli zamawia potrzebne sprzęty i wykonuje je na indywidualne zamówienie.

Gotowe wyposażenie jest dostarczanie do firmy i montowane zgodnie z wcześniej wyrysowanym projektem. Następnie wykonuje się potrzebną konfigurację oraz testy, aby dopasować parametry linii i urządzeń.

Podsumowując, roboty przemysłowe to już nie przyszłość – to teraźniejszość biznesu. Wdrożenie stanowisk zrobotyzowanych daje konkretne korzyści dla firm w wielu branżach!

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home