Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 04 listopad 2020 10:14

Jak uczcić Święto Niepodległości pozostając w domowej izolacji?

Napisał

Serwis www.dyktanda.pl organizuje wydarzenie, które pozwoli nam, w tym szczególnym dniu, wyrazić szacunek do naszego języka. Im liczniejsze grono osób wypełni specjalne Dyktando na Święto Niepodległości, tym większa suma pieniędzy trafi do osób potrzebujących.

 

Biorąc udział w akcji damy świadectwo, że nasz język nie ma przed nami tajemnic, a jednocześnie wspomożemy cel społeczny lub charytatywny, bliski naszemu sercu.

Wesprzeć akcję ma możliwość każdy, bez względu na wiek! Portal edukacyjny dyktanda.pl zadbał, aby w świętowanie 11 listopada mogli zaangażować się wszyscy członkowie rodziny. Dlatego Dyktando na Święto Niepodległości rozgrywane będzie na kilku poziomach trudności, dostosowanych do wieku uczestników. Planowane są dyktanda dla dzieci i młodzieży z klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 szkoły podstawowej, dla uczniów szkół średnich, a także dla osób dorosłych.

Za przygotowanie treści Dyktanda na Święto Niepodległości dla dorosłych odpowiadać będzie prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego.

Dyktando dla uczniów szkół średnich opracował prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Jak można wziąć udział w akcji? Wystarczy wejść na stronę Dyktanda na Święto Niepodległości, zarejestrować się (lub zalogować) i kliknąć w przycisk ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU.

Po zapisaniu się do konkursu mamy możliwość zgłosić bliski naszemu sercu cel charytatywny lub społeczny. Kto określi, jaki cel zasilą zebrane w akcji pieniądze? Decyzja będzie zależała wyłącznie od Internautów, którzy 11 listopada rozwiążą Dyktando na Święto Niepodległości. Będą oni mogli wybierać spośród wszystkich celów zgłoszonych w akcji.

Osobom, które najlepiej napiszą dyktando, będzie przysługiwała zwielokrotniona siła głosu - warto zatem powalczyć o dobry wynik. Zagwarantuje nam to większy wpływ na to, kto otrzyma wsparcie.

Serwis edukacyjny dyktanda.pl na wskazany w wyniku głosowania cel społeczny lub charytatywny przekaże 1 zł za każdego użytkownika, który rozwiąże Dyktando na Święto Niepodległości. Zachęcajmy zatem do zapisania się i wzięcia udziału w Dyktandzie swoich znajomych, członków rodziny, uczniów lub wolontariuszy. Kwota maksymalna, jaka ma szansę zostać przekazana, wynosi 10 000 zł.

Dołącz do nas 11 listopada 2020 r.! Będziemy mogli jednocześnie uczcić odzyskanie przez Polskę Niepodległości oraz realnie wesprzeć potrzebujących!

Szczegóły akcji, zapisy na dyktando, a także formularz do zgłaszania celu akcji znajdziesz klikając tutaj:

https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

asdasdasdasdas
Home