Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 19 styczeń 2015 20:07

A z chaosu wyłonił się… Haosis!

Napisał

Rozmowa z Grzegorzem Szewczykiem.

 

Kto tworzy Haosis?

Obecnie gramy w składzie trzyosobowym: Grzegorz- bas, Mateusz -perkusja, Janusz- gitara i vokal... ale skład może niebawem ulec zmianie…

Skąd pomysł na nazwę waszej kapeli?

Nazwa zespołu powstała od różnych upodobań muzycznych każdego z członków zespołu. Każdy z nas był z trochę innych klimatów muzycznych i chciał tworzyć muzykę bliższą jego klimatom muzycznym. Stąd powstał lekki chaos w tworzeniu początkowych numerów więc  od słowa chaos nazwa HAOSIS.

Od jak dawna Haosis czyni zamieszanie w świecie muzycznym?

W obecnym składzie gramy od października 2012, lecz niestety z przyczyn losowych prawdopodobnie nasz zespół czekają zmiany w składzie w najbliższym czasie. Zresztą - czas pokaże.

Jak powstają wasze utwory?

Nasze utwory są dziełem wspólnym, głównie jest to spontaniczny riff kogoś z nas, który jest później przez dłuższy czas ulepszany i dopieszczany tak, aby każdy z nas był usatysfakcjonowany z własnej parti. Co do tekstów, to na początku były to twory każdego z muzyków, lecz od dłuższego czasu nasz wokalista pisał teksty ponieważ, sam wiedział najlepiej jak i co chce śpiewać.

Dla kogo gracie?

Nasza muzyka jest po polsku, co było naszym priorytetem przy przekazie, tak aby każdy odbiorca mógł zrozumieć naszą muzykę. Granie utworów po polsku nie jest proste, dlatego wiele kapel woli śpiewać po angielsku.  My jednak  postanowiliśmy zaryzykować i nie nam oceniać, czy ostatnie nagrania sie podobały. Niech słuchacze sami się wypowiedzą...

Gdzie już graliście?

Przez okres ponad dwóch lat naszej dotychczasowej twórczości mieliśmy okazje zagrać w wielu fajnych miejscach i z fajnymi kapelami, za co bardzo dziękujemy. Zadebiutowaliśmy w kwietniu 2013 r. na rockowej wirówce w Makowie Podhalańskim, grywaliśmy na dużych imprezach typu Dni Makowa przed Zagrobelnym, Festiwal Rockowy w Makowie wraz z KSU i Acid Drinkers, w Lizard Kingu w Krakowie przed londyńską grupą Looking For Droids.  Graliśmy wiele wspaniałych koncertów w knajpach i pubach w Krakowie, Żywcu, Nowym Targu, Zawoi, Suchej  Beskidzkiej, Białce itd., z takimi fajnymi kapelami między innymi jak Bongo Jerusalem, Overdrive, Soultaker The Chiloud,Chilitoy,i wiele innych.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home