Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 05 listopad 2020 20:50

Bajdurek przeniósł się do sieci. Grupy z naszego powiatu liczą na głosy publiczności

Napisane przez

W tym roku Małopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” obchodzi 35 urodziny. Wyjątkowy jubileusz pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Z tego powodu impreza przeniosła się do internetu, zachowując formę konkursu. Wśród jego uczestników są trzy grupy z naszego powiatu, które rywalizują również o nagrodę publiczności.    

 

Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK jest jedną z najstarszych i najbardziej znaczących imprez teatralnych w Małopolsce. Przebiega w dwóch etapach. Pierwszy to organizowane od kwietnia do maja w 13 miejscowościach województwa eliminacje powiatowe, w ramach których komisja kwalifikuje do etapu drugiego (finału) ok. 30 najlepszych zespołów teatralnych. Finał odbywa się w czerwcu w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Jego głównym założeniem jest przegląd, uroczyste spotkanie teatrów dziecięcych i młodzieżowych województwa, będące formą konfrontacji i wzajemnej edukacji teatralnej.

W tym roku niestety nie udało się przeprowadzić Festiwalu w tradycyjnej formie. Jednak  dzięki możliwościom jakie daje świat wirtualny mamy okazję do podziwiania niczym nieograniczonej dziecięcej wyobraźni i kreatywności instruktorów teatralnych w internecie.

Do stworzenia „Internetowego Małopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży… z okazji 35 lat BAJDURKA” zaproszono małopolskie grupy teatralne by zaprezentowały swoją działalność, przesyłając do nas nagrania swoich spektakli, tak by zarówno w sposób retrospektywny, jak i premierowy zaprezentować teatralny ruch amatorski najmłodszych w Małopolsce.

W efekcie w dniach od 2 listopada do 18 grudnia 2020 roku na stronie www.bajdurek.mcksokol.pl możemy oglądać 34 przedstawienia w kilku kategoriach. Przyznana zostanie także nagroda publiczności. Każda osoba (widz) wydarzenia może oddać głos na swój ulubiony spektakl lub spektakle - gdyż głosować można raz dziennie do 30 listopada 2020 r. Jak to zrobić? Oglądając spektakle na stronie www.bajdurek.mcksokol.pl należy zaznaczyć swój wybór klikając lewym przyciskiem myszy na okrągłym polu wyboru obok tytułu. Efektem wizualnym będzie zielona ramka pola wyboru i bordowa kropka wewnątrz. Następnie należy kliknąć na guzik ZAGŁOSUJ! u dołu ekranu.

Oto spektakle grup z powiatu suskiego. Przypominamy, że głos na nie można oddać poprzez stronę  www.bajdurek.mcksokol.pl

 

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home