Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 11 listopad 2020 08:17

Programując nauczą się również... chronić środowisko

Napisane przez
Programując nauczą się również... chronić środowisko Fot. Pracownie Orange

Kolejny sukces osiągnęła Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Makowie Podhalańskim. Jako jedna z 30 szkół w Polsce zakwalifikowała się do programu grantowego „Programowanie – ekologia na co dzień”.

 

- Program przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8, którzy podczas zajęć będą realizowali ciekawe scenariusze przygotowane przez Fundację Orange.  Do ich realizacji wykorzystają roboty Photon, które pomogą im zrozumieć różne zagadnienia związane z ekologią, jak recykling, oszczędzanie prądu, budowanie pojazdów przyszłości – przekazuje Katarzyna Melzer, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1.

Zajęcia mają za zadanie wprowadzić uczniów w programowanie robota Photon, a równocześnie uwrażliwić ich na ważne kwestie związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. W związku z tym programem makowska szkoła otrzyma grant w wysokości 2500zł na zakup zestawu Photon Ekologia. - Mam nadzieję, że program ten przybliży naszym uczniom w sposób bardzo ciekawy temat jakże ważny w dzisiejszych czasach – mówi Katarzyna Melzer.

asdasdasdasdas
Home