Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 12 listopad 2020 10:21

Czy warto zarejestrować swój znak towarowy?

Napisał
Czy warto zarejestrować swój znak towarowy? fot. materiały prasowe

Znak towarowy to powszechnie rozpoznawalny symbol, jakim posługują się firmy w różnorodnych miejscach. Służy do identyfikacji produktów danej marki, ale jednocześnie może służyć jako element reklamy. Niestety, zdarzają się różne nieprzyjemne sytuacje, które czasem się z nim wiążą. Dowiedz się zatem, czy jego rejestracja może cię przed nimi uchronić i czy naprawdę warto w nią zainwestować?

Gdzie możesz wykorzystać znak towarowy?

Znak towarowy najpewniej będziesz chciał umieszczać na każdym produkcie, jaki wypuszcza na rynek twoja firma. To doskonale rozwiązanie, ponieważ pozwala szybko zidentyfikować cię jako producenta. Jeśli twoja firma jest rozpoznawalna i budzi zaufanie, ludzie dzięki niemu z pewnością chętniej wybiorą twoje towary, niż konkurencyjne. Oznacza to dla ciebie korzyści finansowe i możliwość dalszego rozwoju twojego przedsiębiorstwa.

Oczywiście, znaki towarowe warto wykorzystywać również w innych sytuacjach, aby ułatwić klientom identyfikację twoich treści. Dlatego sięgnij po nie bez wahania podczas prowadzenia kampanii reklamowych: zarówno tradycyjnych, jak i internetowych. Nie wahaj się przed używaniem go w Google i mediach społecznościowych, a także umieść na swojej witrynę internetowej, dzięki czemu w każdym z tych miejsc szybko dasz znać swoim klientom, z kim mają do czynienia.

Co może się wydarzyć, jeśli znak nie będzie zarejestrowany?

Jeśli twój znak towarowy nie jest zarejestrowany, może się zdarzyć, iż ktoś spróbuje wykorzystać go do swojej kampanii reklamowej, podszywając się pod ciebie. Tym samym, na bazie twojej renomy, zbuduje swoją markę. Jednocześnie, jeśli jego produkty są gorsze, będzie też mógł zrazić do ciebie niektórych klientów.

Po zarejestrowaniu każde wykorzystanie twojego znaku towarowego będzie weryfikowane i monitorowane przez profesjonalistów. Dzięki temu będziesz mógł walczyć z nieuczciwą konkurencją, która próbuje przejąć twoją domenę, podszyć się pod ciebie w czasie reklam i „wykraść” klientów.

Wszystkie korzyści wynikające z rejestracji znaku towarowego

Przede wszystkim dzięki rejestracji znaku towarowego będziesz mógł łatwiej walczyć z nieuczciwą konkurencją. Będziesz posiadać wyłączne prawa do posługiwania się danym znakiem (określone pod względem czasu i terytorium, na którym mogą być użyte). Każde jego wykorzystanie bez twojej zgody będzie mogło zostać ukarane sądownie, za co otrzymasz odpowiednią rekompensatę.

Będziesz mógł przy tym dochodzić swoich praw i blokować cudze reklamy nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również wirtualnym. Media społecznościowe, reklamy typu AdWords czy domeny będą przez ciebie lepiej kontrolowane i zostaną szybciej zablokowane, jeśli wykorzystano na nich twój znak bezprawnie.

Jednak nie tylko walka z konkurencją będzie łatwiejsza. Rejestrując znak towarowy zyskasz możliwość posługiwania się symbolem „R”, który wzbudza większe zaufanie i szacunek klientów. Budujesz w ten sposób renomę i rozpoznawalność swoich produktów i całego przedsiębiorstwa, co przełoży się na częstsze wybory zainteresowanych właśnie twoimi ofertami.

Dodatkowy atut rejestracji znaku towarowego to możliwość stworzenia własnej sieci franczyzowej, która pozwoli ci na szybki rozrost twojej firmy i zwiększenie jej prestiżu w skali ogólnopolskiej czy nawet ogólnoeuropejskiej.

Rejestracja znaków towarowych to także korzyść dla tych, którzy planują w najbliższym czasie poszerzyć działalność o nowe branże. Będziesz mógł wskazać, co cię interesuje i czym zajmiesz się w okresie kolejnych 5 lat, dzięki czemu będą chronione już zawczasu.

Wiedząc o tym wszystkim, bez wątpienia zastanawiasz się, w jaki sposób można dokonać takiego procesu. Z pomocą przyjdą ci specjaliści z kancelarii prawnej Staniszewski & Wspólnicy, którzy mogą poprowadzić cię przez ten proces w skali Polski i całej Europy.

asdasdasdasdas
Home