Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 14 listopad 2020 20:38

Zdalna przychodnia – 4 korzyści, jakie daje konsultacja online z lekarzem

Napisał
Zdalna przychodnia – 4 korzyści, jakie daje konsultacja online z lekarzem test na koronawirusa

Pandemia koronawirusa zakłóciła nasze codzienne życie. Problemem nie są jednak tylko ograniczenia w handlu czy w biznesie, ale przede wszystkim nasze zdrowie, a właściwie coraz mniejsza możliwość zadbania o nie w pełni. Wizyty u lekarza obecnie są znacznie utrudnione i odbywają się w formie teleporady, jednak kolejka chętnych jest bardzo długa, zwłaszcza w okresie jesiennym, w którym dopadają wszystkich różne infekcje grypopodobne. Rozwiązaniem jest możliwość skorzystania ze zdalnej przychodni, dzięki czemu będziemy mogli otrzymać poradę lekarską w dogodnym dla nas terminie, otrzymać niezbędną receptę czy też pomoc w w wykryciu przeciwciał na koronawirusa. Jak działa zdalna przychodnia?

 

  1. E-recepta

  2. Antykoncepcyjna tabletka „po”

  3. E-recepta przy chorobach przewlekłych

  4. Testy na koronawirusa

 

E-recepta

 

Zdalna wizyta u lekarza i przeprowadzona konsultacja pozwolą na ocenę choroby i ewentualne otrzymanie recepty. Od niedawna istnieje możliwość skorzystania z opcji wypisania tak zwanej e-recepty, która jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Konsultacje lekarskie online pozwolą na dobranie odpowiednich leków, a e-recepta ich wykupienie w dowolnej aptece. Co to jest e-recepta? To nic innego, jak czterocyfrowy kod, który podajemy w aptece, wraz z własnym numerem PESEL. Możliwość otrzymanie tego typu dokumentu uniezależnia pacjenta od konieczności oczekiwania na czas rozmowy z własnym lekarzem, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku, gdy lek potrzebny jest jak najszybciej. Recepta online jest najkorzystniejszym wyjściem z sytuacji.

 

Antykoncepcyjna tabletka „po”

 

Przykładem na to, że e-recepta może być potrzebna bardzo szybko, są antykoncepcyjne pigułki „po”. Zarówno tabletki hormonalne, jak i te awaryjne, które należy zażyć jak najszybciej gdy zajdzie konieczność, dostępne są w naszym kraju jedynie na receptę. Jest to duże utrudnienie zwłaszcza w tym drugim przypadku, gdyż by uniknąć przypadkowej ciąży kobieta powinna zastosować lek najpóźniej do 24 godzin po stosunku. Ale również antykoncepcja hormonalna może wymagać konieczności szybkiego zakupu leku, choćby w przypadku niespodziewanego zagubienia pigułek. Dzięki skorzystaniu z pomocy specjalistów, na stronie zdalnaprzychodnia.pl można już w ciągu trzech godzin otrzymać e-receptę, oczywiście po wcześniejszej konsultacji i wypełnieniu ankiety, pełniącej funkcję wywiadu zdrowotnego.

 

E-recepta przy chorobach przewlekłych

 

Niektóre choroby, jak choćby nadciśnienie, wymagają przyjmowania stałych leków. Wizyta w przychodni tylko po to, by otrzymać receptę na kolejne kilka tygodni, jest męcząca i w zasadzie niepotrzebna. Jeśli objawy choroby nie nasilają się, a pacjent kontroluje wyniki i nie widzi nieprawidłowości, e-recepta będzie zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem. Wystarczy skorzystać z teleporady w zdalnej przychodni, by bardzo szybko otrzymać wprost na telefon czy skrzynkę e-mail receptę na kolejną porcję medykamentów. Bezpiecznie, tanio i wygodnie.

 

Testy na koronawirusa

 

W obecnych miesiącach chyba każdy obawia się zachorować na COVID. Szybki test na koronawirusa pozwoli na ustalenie, czy doszło do zarażenia. Jeśli w ciągu ostatnich miesięcy wystąpiły jakieś nietypowe objawy, jak wysoka gorączka czy utrata węchu i smaku, warto zrobić test na obecność przeciwciał – być może byliśmy tymi, którzy przeszli niedawno tę chorobę bezobjawowo. Szybkie testy w kierunku aktywnego/przebytego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) – konsultacja online z wysyłką testu do wykonania pod kontrolą lekarza. WYKUP KONSULTACJĘ + TEST NA KORONAWIRUSA. Więcej informacji na stronie: https://zdalnaprzychodnia.pl/szybki-test-na-koronawirusa/

 

test koronawirus

asdasdasdasdas
Home