Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 18 listopad 2020 23:02

Czy gra na komputerze, może wpłynąć pozytywnie na twoje zdrowie?

Napisał

Fotel gamingowy to skarb każdego gracza. Doceniamy je nie tylko za ładny design, ale i komfort, jaki zapewniają podczas rozgrywki. Jest to szczególnie odczuwalne, gdy sporo czasu spędzamy przed komputerem, co bardzo wpływa na nasz organizm. Dlatego też tak istotne jest, by zadbać o swoje zdrowie i kręgosłup, poprzez odpowiednio dobrany fotel. Jego zadaniem jest nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim dbać o nasze zdrowie i zapewniać oparcie odpowiednim odcinkom kręgosłupa. Oczywiście nie możemy zapomnieć tutaj, że każdy z nas jest inny i odpowiedni fotel dla każdego oznacza co innego. Istnieje jednak kilka elementów, na które musimy zwrócić podczas zakupu, by później go nie żałować.

Pierwszą najbardziej istotną kwestią jest kształt same fotela. Ergonomia foteli gamingowych dostępnych min. w e-sklepach Edinos oraz E-shop nawiązuje do tych montowanych w sportowych samochodach. Jej głównym zadaniem jak by się mogło mylnie wydawać nie jest odpowiedni wygląd a ergonomiczne podparcie pleców. Dlatego tak istotne jest, by dopasować siedzisko do indywidualnych potrzeb. Sprawdzić, czy odpowiada nam ułożenie podłokietników i czy regulacja jest odpowiednia. Ważnym elementem jest tutaj również poduszka pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz kark. To one mają szczególny wpływ na komfort naszej pracy czy gry, która niejednokrotnie trwa wiele godzin.


Gdy mówimy o odpowiednim ustawieniu fotela powinniśmy również zwrócić uwagę na istotny element jakim jest możliwość regulacji fotela. Zmiana położenia ma niejednokrotnie równie duże znaczenie co sam kształt. Istotne jest by dawał on możliwości modyfikacji wysokością ale i położenia, które jest bardzo ważne, szczególnie gdy chcemy odpocząć na fotelu w pozycji zbliżonej do leżącej. Przy zakupie nie możemy również zapominać o sercu, bez którego żaden fotel nie może dobrze funkcjonować. Chodzi tutaj oczywiście o siłownik odpowiedzialny za regulację wysokości oraz tłumienie drgań. Powinien być on dobrej jakości oraz posiadać oznaczenia producenta. Zapewnia to nas o jego trwałości, a przy wszelkich problemach znając producenta i jego renomę możemy być pewni co do kwestii napraw czy ewentualnych reklamacji.


Po rozwiązaniu kwestii technicznych pora byśmy zajęli się kwestia samego wykonania i użytych materiałów. Ważne jest by były to tylko najlepszej jakości skóry czy materiały syntetyczne, które gwarantują odpowiednią wentylację i trwałość. Warto pamiętać również o szwach i sprawdzić, czy są one równe, ponieważ w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że podczas użytkowania będą one pękać. Każdy element fotela powinien być dokładnie dopasowany i napięty, ponieważ tylko wtedy spełni swoje zadanie i posłuży nam przez setki godzin gry.

Jeśli będziemy ostrożni i rozważni podczas wyboru, możemy być pewni, że nasz zakup będzie słuszny i nie zawiedziemy się na produkcie, który wybierzemy. Jeśli nie jesteśmy pewni co do konkretnego modelu warto zasięgnąć opinii innych użytkowników lub też skontaktować się z doradcą sklepu, który rozwieje nasze wątpliwości.

Fotel gamingowy to skarb każdego gracza i wystarczy o niego dbać by odpłacił się tym samym.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home