Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 18 listopad 2020 23:07

Psy miniaturowe idealne do mieszkania

Napisał

Nie da się ukryć, że adopcja psa wpływa na wszystkich domowników. Pies oznacza mnóstwo radości, ale też wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Zwierzak staje się członkiem rodziny, który potrzebuje swojego miejsca i przestrzeni. Na jaką rasę psa możemy się zdecydować, jeśli mieszkamy w małym mieszkaniu? Część mieszkających w bloku osób przez niewielką powierzchnię mieszkania rezygnuje ze zwierzaka. Niesłusznie. Rasy psów są bardzo różne, a każda z nich ma inne potrzeby. Takie psy jak husky, które rzeczywiście potrzebują ruchu i przestrzeni, mogłyby się męczyć. Jednak są też pieski miniaturowe, które będą w mieszkaniu czuć się świetnie. Jakimi rasami warto się zainteresować?

Yorshire terrier

Pierwszym zwierzakiem, jaki reprezentuje rasy psów miniaturowych jest bijący w ostatnich latach rekordy popularności yorksire terrier - pieski miniaturowe z wyjątkowo miękką sierścią. Są bardzo aktywne i potrzebują codziennej aktywności fizyczne. Nadają się do domów, gdzie mieszkają dzieci, ale wobec obcych mogą okazać się nieufne. Ze względu na to, że ich sierść jest długa, podstawą pielęgnacji jest częste czesanie i kąpiele. Lubią dominować, są uparte i wymagają konsekwencji.

Jack Russel terrier

Jacki to wyjątkowo żywe psy. Są bardzo towarzyskie i energiczne do późnej starości. To nieduże psiaki, które potrzebują dużo ruchu i uwielbiają aktywne zabawy. Jak wszystkie teriery lubią dominować, cechuje je upór i wymagają konsekwencji. To jedne z tych psów, których wszędzie pełno, są rodzinne i lubią dzieci, ale w przypadku maluchów trzeba uważać – żywiołowy podczas zabawy Jack może malca na przykład przewrócić.

Maltańczyk

To kolejna rasa, która podbiła serca wielbicieli psów. Maleńkie długowłose pieski nie mają problemów z akceptacją obcych, ich włosy raczej nie wypadają, więc sprzątania nie ma dużo, co ułatwi utrzymanie mieszkania w czystości. Aby jednak zapobiegać powstawaniu kołtunów, psa czesze się codziennie. Maltańczyk jest towarzyski i nie ma problemów z adaptacją do nowych warunków.

Shih tzu

Podobnie jak maltańczyki, tak i psy rasy shih tzu są małe i bardzo towarzyskie. Lubią spać w ciągu dnia, są spokojne, nie niszczą przedmiotów, a na spacerach chodzą przy nodze właściciela. Dobrze współżyją z dziećmi i nie powodują żadnych problemów. Należy je codziennie czesać.

Cocker spaniel

Spaniele możemy kojarzyć z bajki „Zakochany kundel”, to właśnie tej rasy była główna bohaterka. Spaniele lubią się bawić, mają dużo energii, są przy tym ufne wobec ludzi. Mogą być nieustępliwe, toteż ważna jest konsekwencja i dyscyplina od samego początku. Lubią dużo ruchu, ale bardzo łatwo przystosują się do życia w bloku.

Buldogi

Do wyboru mamy buldogi angielskie, francuskie i amerykańskie. Są wierne i muskularne. To bardzo kochające psiaki, które można rozpoznać po lekko spłaszczonym pyszczku i dość masywnej budowie ciała. W zależności od tego, na którą rasę się zdecydujemy, zamieszka z nami buldog kanapowiec lub taki, który lubi, by jego dzień był bardzo aktywny.

 

asdasdasdasdas
Home