Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 26 grudzień 2020 17:58

Uprawnienia SEP 1kV - jak je zdobyć?

Napisał

Wykonywanie pracy na budowach wymaga dużej ostrożności, ogromnej wiedzy oraz umiejętności. Zadania związane z instalacjami elektrycznymi oraz eksploatację przy urządzeniach może robić tylko osoba, która jest wykwalifikowana w zakresie nadzoru i eksploatacji. Jak zdobyć uprawnienia SEP 1kV? Dowiesz się tego czytając ten artykuł.

Po krótce czym są uprawnienia SEP 1kv?

Uprawnienia SEP 1kV to certyfikat potwierdzający twoje umiejętności do wykonywania pracy na stanowisku elektryka. Są one potrzebne osobą, które chcą pracować przy eksploatacji i dozoru urządzeń elektrycznych, sieci elektroenergetycznych oraz instalacji. Każda praca, która polega na wykonywaniu prac pod napięciem wymaga konkretnych kwalifikacji, doświadczenia i wiedzy. Poniżej znajdziesz informację dotyczącą tego jak zdobyć uprawnienia elektryczne.

Jak zdobyć uprawienia SEP 1kV? - Na początek szkolenie

Do zdobycia praktycznej wiedzy, a także świadectwa, które potwierdzi zdobycie wymaganych uprawnień SEP należy wziąć udział w specjalistycznym szkoleniu i na końcu zdać pozytywnie egzamin. Taki kurs można przejść w każdym większym mieście w Polsce, a także w formie online.

Pamiętaj! Uzyskane przez Ciebie uprawnienia mają ważność, która kończy się po 5 latach od zdania egzaminu. Musisz je odnowić przechodząc ponownie kurs wraz z egzaminem SEP internetowo bądź w jednym z wielu placówek Stowarzyszenia Elektryków Polskich na terenie całej Polski.

SEP to organizacja, która ma za zadanie edukować osoby, które chcą podjąć prace elektryka. Jedynymi wymaganiami, aby przystąpić do kursu oraz egzaminu jest:

  • ukończenie 18 lat,
  • posiadanie minimum podstawowego wykształcenia.

Na kursie nauczysz się między innymi zasad oraz obowiązków, które występują na stanowisku elektryka, zasad bezpieczeństwa oraz organizacji pracy, a także protokoły związane z ochroną przeciw porażeń. Cała ta wiedza jest potrzebna, aby pracować w branży elektroenergetycznej.

Jak zdobyć uprawnienia SEP 1 kV? - Egzamin

Jeśli chcesz przystąpić do egzaminu musisz zgłosić się do wybranej placówki SEP bądź zostaniesz zapisany na egzamin poprzez firmę, w której został odbyty kurs. Egzamin SEP składa się z części praktycznej i teoretycznej, a zakres zagadnień obejmuje m.in dozwolone napięcia, układy połączeń czy charakterystykę określonych układów. Jak już wcześniej wspominaliśmy przed egzaminem należy przystąpić do kursu SEP, który przygotuje do wykonywana przyszłych obowiązków.

Zobacz jak zdobyć uprawnienia SEP w placówce SEP Kraków.

asdasdasdasdas
Home