Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 29 grudzień 2020 21:30

Wycena nieruchomości online? Sprawdzamy, czy to możliwe!

Napisał

Konieczność dostosowania się do nowych zasad rządzących codziennością sprawiła, że zdecydowana większość, także tych ważnych spraw jest realizowana za pośrednictwem Internetu. Nie inaczej jest w kwestii sprzedaży lub kupna domu albo mieszkania. Zastanawiasz się, czy wycena nieruchomości online jest możliwa? Sprawdziliśmy!

Szczegóły procesu wyceny nieruchomości online

Decydując się na wycenę nieruchomości za pośrednictwem Internetu, warto odpowiednio wcześnie zdać sobie sprawę z faktu, że ten proces ma charakter wyłącznie poglądowy. W praktyce oznacza to, że w sytuacji rozstrzygania sprawy spadkowej albo wszczynania procedury przyznania kredytu zdecydowanie lepiej będzie skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego. Zatem – dlaczego wycena nieruchomości online wart jest przeprowadzenia? Głównie ze względu na korzyści, jakie za sobą niesie. Te poznasz poniżej, tymczasem – sprawdź, na czym to polega!

Wartość mieszkania możesz sprawdzić w zaledwie minutę. Wystarczy, że wejdziesz na urban.one, wskażesz adres, pod którym figuruje nieruchomość i wniesiesz wymaganą opłatę. W Twoje ręce trafi raport, który poza wyceną mieszkania będzie zawierał także inne, istotne informacje. Należą do nich informacje na temat 10 transakcji sprzedaży mieszkań w pobliżu Twojej lokalizacji, bezpieczeństwa, punktach użyteczności publicznej, analiza opłacalności najmu, a także – analiza średnich cen i powierzchni sprzedawanych w sąsiedztwie.

Zalety wyceny nieruchomości online

Jakie korzyści gwarantuje wycena nieruchomości online? Przede wszystkim – pozwala na spokojne wykonanie symulacji, bez konieczności jednoczesnego przekazywania numeru telefonu niepożądanym osobom. Co więcej – w wygodny sposób i w maksymalnie krótkim czasie uzyskasz wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące mieszkania, które chcesz sprzedać (lub kupić), uaktualnisz swoją wiedzę na temat bieżących cen mieszkań, a także – przygotujesz się do dalszej wyceny nieruchomości, tym razem obejmującej standard wykończenia. Co ciekawe – chcąc to zrobić, nie musisz posiadać absolutnie żadnej wiedzy z zakresu rynku nieruchomości.

Kiedy wycena nieruchomości online nie wystarczy?

Zdarza się jednak, że sama wycena nieruchomości online nie wystarcza, lub po prostu – przez konkretne instytucje nie jest akceptowana. Dzieje się tak w sytuacji, gdy starasz się o kredyt hipoteczny (wówczas nieruchomość, którą zamierzasz, nabyć wycenia rzeczoznawca) lub kiedy toczy się sprawa spadkowa. Sporządzenie operatu szacunkowego jest płatne, a ceny wahają się od 300 do aż 1000 zł.

asdasdasdasdas
Home