Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 04 styczeń 2021 19:05

Beskidzkie Centrum Edukacji i Sportu w Zawoi

Napisał

Działalność Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Beskidzkie Centrum Edukacji i Sportu w Zawoi ma na celu stworzenie optymalnych warunków do kompletnego rozwoju młodych ludzi łącząc edukację ze sportem. W trakcie nauki w naszej szkole uczniowie realizują podstawę programową Liceum Ogólnokształcącego zatwierdzoną przez właściwego Ministra natomiast szkolenie sportowe opiera się na programach szkolenia sportowego odpowiednich związków sportowych.

 

Andrzej Rybarski; współzałożyciel SMS BCEiS

Idea stworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego ma na celu umożliwienie uzdolnionej sportowo młodzieży kontynuowanie nauki w połączeniu z zajęciami sportowymi. Chcemy stworzyć alternatywę dla tych, którzy lubią ruch, dla których sport odgrywa ważną rolę w życiu codziennym. W szkole chcemy uruchomić trzy dyscypliny sportu:

 1. 1.                  Piłka nożna

Piłka nożna jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin na świecie. Zdajemy sobie sprawę, że ta popularność jest duża również w Powiecie Suskim. Chcemy stworzyć młodzieży takie warunki treningowe, aby potencjał sportowy był ciągle rozwijany. Każdy, kto będzie się uczył w naszej szkole będzie codziennie uczestniczył w zajęciach sportowych. Realizacja procesu treningowego odbywać się będzie na podstawie programu szkolenia PZPN oraz autorskiego programu SMS BCEiS w wymiarze 16 godzin tygodniowo.  Zajęcia będą prowadzone przez Jakuba Nosala (trener główny), ale także będziemy chcieli, aby na poszczególnych jednostkach odbywał się specjalistyczny trening bramkarski, trening przygotowania motorycznego, ale także, co jakiś czas mamy w planach spotkanie z psychologiem sportu. Zdając sobie sprawę, że realizacja procesu treningowego wymaga odpowiednich obiektów sportowych, będziemy korzystali z boiska głównego w Zawoi, orlika, hali widowiskowo-sportowej, sali gimnastycznej, boiska wielofunkcyjnego, siłowni dzięki porozumieniu z gminą.

Co jest ważne w tym projekcie, to fakt, że młodzież ucząca się w SMS BCEiS nadal będzie reprezentowała barwy klubów macierzystych. Oznacza to, że przez pięć dni szkoła będzie organizowała zajęcia treningowe natomiast na weekendy zawodnicy będą wracali do swoich klubów, aby reprezentować je w meczach mistrzowskich czy sparingowych.

Zawodnicy będą brali udział codziennie w zajęciach treningowych, dzięki temu ich potencjał sportowy będzie się sukcesywnie podnosił. Trening będzie stworzony tak, aby brać pod uwagę szereg elementów między innymi; poziom przygotowania sportowego, aktualny okres szkoleniowy (okres przygotowawczy, startowy, przejściowy), indywidualizacja zajęć pod względem umiejętności techniczno-taktycznych, motorycznych lub przygotowania mentalnego.

 1. 2.                  Tańce

Na przełomie ostatnich lat mocno wzrosło zainteresowanie tą dyscyplina sportu. Każdy rodzaj tańca stanowi doskonałą okazję do wyrażenia emocji i uczuć poprzez ekspresję ruchową. Panowanie nad swoim ciałem, wyczucie rytmu muzyki, skoordynowanie swoich ruchów z ruchami partnera to tylko kilka kwestii mających wpływ, na jakość wykonywanego tańca. Jak wiele innych dyscyplin, taniec wymaga poświęcenia i zaangażowania. Wiemy, że aby podnosić swoje umiejętności należy codziennie ćwiczyć, dlatego postanowiliśmy o otwarciu oddziału Tańce. W naszej szkole, tak jak w przypadku piłki nożnej, uczeń będzie miał 16 godzin zajęć sportowych. Tutaj ważną kwestią jest podjęta przez Szkołę współpraca ze szkołą tańca ELITA z Makowa Podhalańskiego. Na bazie tej współpracy zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniowa z wieloletnim doświadczeniem na arenie polskiej jak i międzynarodowej niejednokrotnie z dużymi sukcesami. Strona merytoryczna, co do procesu treningowego opierać się będzie o trenerów ze szkoły tańca Elita, na czele, których stoi pan Mateusz Pochopień.

Wierzymy, że dzięki utworzeniu w SMS BCEiS specjalizacji TAŃCA osoby, które kochają tańczyć i chciałby kontynuować swoją pasję na etapie szkoły średniej, nasza oferta będzie dla nich idealnym rozwiązaniem. Dysponujemy bardzo dobrym zapleczem treningowym w postaci dużej sali gimnastycznej, małej salki tanecznej, czy wreszcie w kontekście sportów uzupełniających, boiskiem wielofunkcyjnym, siłownią.

  

 1. 3.                  Lekkoatletyka – biegi górskie

Dyscypliny lekkoatletyczne bardzo często dają nam powód do radości ze względu na osiągnięcia, jakie poszczególni zawodnicy zdobywają w najważniejszych rangą zawodach na świecie takich jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy. W Polsce jest bardzo wielu wybitnych byłych, ale i aktualnych reprezentantów tej dziedziny sportu. My zdecydowaliśmy się na otwarcie Lekkoatletyki z nastawieniem na Biegi Górskie przede wszystkim ze względu na doskonałe usytuowanie szkoły, która położona jest chyba w najlepszych z możliwych miejscu u stóp Babiej Góry, majestatycznej pani Beskidu Żywieckiego, która przyciąga wielu sportowców, chcących podnieść swój poziom sportowy. Odział Biegi Górskie jest pierwszym tego typu projektem w Polsce i warto wspomnieć, że uzyskaliśmy aprobatę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co do rozwoju szeroko pojętej lekkoatletyki, ze szczególnym nastawieniem na Biegi Górskie.  Oprócz korzystania z dobrodziejstw natury, będziemy korzystać ze stadionu lekkoatletycznego w Suchej Beskidzkiej, a także pozostałych obiektów, dzięki którym proces szkoleniowy będzie mógł być realizowany we właściwy sposób.

Za stronę merytoryczną w przygotowaniu zawodników odpowiedzialny będzie Tomasz Klisz, wielokrotny uczestnik, a także medalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata w biegach górskich.

Oprócz celów sportowych bardzo ważne dla nas jest przygotowanie ucznia do kontynuowania nauki na kolejnym etapie edukacyjnym. Program nauczania oparty jest o wytyczne Ministra Edukacji Narodowej i cel realizacji programu to przygotowanie ucznia do egzaminu maturalnego oraz następnie podjęcie nauki na uczelni wyższej. Z praktyki wiemy, że częstym kierunkiem wybieranym po szkole sportowej jest Akademia Wychowania Fizycznego na kierunku wychowanie fizyczne, fizjoterapia, menadżer sportu itp., niemniej jednak nauka w naszej szkole nie wyklucza wyboru innych kierunków studiów. Jesteśmy świadomi, że edukacja w życiu każdego jest ważna, dlatego aspekt edukacyjny w naszej szkole będzie miał dla nas bardzo ważne znacznie.

Analizując miejsce, w którym powstanie szkoła rozważaliśmy wiele aspektów, które finalnie mają kluczowe znaczenie w procesie edukacyjno-sportowym. Wybór padł na szkołę w Zawoi, która posiada bardzo dobre warunki do realizacji zadań edukacyjnych, ale także ilość oraz jakość obiektów sportowych pozwoli nam zrealizować proces treningowy na bardzo wysokim poziomie.  Wychodząc naprzeciw potrzebom zapewnimy dowozy busem na trasie Sucha Beskidzka - Zawoja przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć.

            W styczniu 2021 rozpoczynamy rekrutację absolwentów ósmych klas szkół podstawowych (rocznik 2006 i młodsi) do I klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Beskidzkiego Centrum Edukacji i Sportu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny i/lub mailowy. W wiadomości proszę o podanie danych kontaktowych tj. numeru telefonu oraz adres mailowy. 

Tel.  (33) 877-60-44

Tel. +48 792 261 220

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

            Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej strony internetowej, na której zawarte są szczegółowe informacje, co do funkcjonowania naszej placówki

www.sms-bceis.pl

Wybierając LO SMS BESKIDZKIE CENTRUM EDUKACJI i SPORTU:

 • 16 godzin treningów prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską,
 • doświadczoną kadrę pedagogiczną
 • rozkład zajęć dydaktycznych ułożony w taki sposób, aby optymalnie współdziałał z planem treningowym.
 • transport na obiekty sportowe pod opieka trenera
 • udział w rozgrywkach młodzieżowych prowadzonych przez współpracujące ze szkołą kluby,
 • rywalizację na treningach (poranne, popołudniowe) w gronie ambitnych zawodników oraz grę na wysokim poziomie,
 • wyposażenie w sprzęt treningowy,
 • udział w obozach sportowych,
 • opieka i nadzór wysokiej klasy specjalistów z zakresu treningu motorycznego i ogólnorozwojowego,
 • prowadzenie właściwego procesu szkoleniowego w sprawdzonym systemie, który płynnie pozwala przejść z rywalizacji dziecięcej do młodzieżowej i z treningu młodzieżowego do seniorskiego,
 • dowozy busem na trasie Sucha Beskidzka - Zawoja przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć

asdasdasdasdas
Home