Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 29 grudzień 2020 10:28

Mechaniczna obróbka metali - na czym polega i kiedy się ją stosuje?

Napisał

Nowoczesna mechaniczna obróbka metali i stali to szereg zaawansowanych procesów skrawania, które pozwalają na nadanie obrabianym materiałom dowolnego kształtu. Nowatorskie metody wykorzystują urządzenia CNC oraz narzędzia komputerowe wspomagające produkcję.

Na czym polega mechaniczna obróbka metali i stali?

Skrawanie elementów metalowych polega na ich modelowaniu poprzez dokładne usuwanie określonych fragmentów materiału. Do używanych w przemyśle technik tego rodzaju zaliczamy takie procesy mechanicznej obróbki metali i stali jak:

  • szlifowanie – zachodzi tutaj ścieranie surowca z zastosowaniem ściernic, osełek albo zautomatyzowanych maszyn wyposażonych w taśmy ścierne. Proces jest precyzyjny i nie niszczy konstrukcji komponentów.
  • toczenie – wykorzystuje specjalistyczny sprzęt, który umożliwia obrabianie poprzez ruch obrotowy i liniowy. Stosowane są tutaj noże tokarskie, a same urządzenia zwykle obsługują technologię sterowania numerycznego CNC.
  • frezowanie –  stanowi jedną z najpopularniejszych metod obróbki metali i stali. Bezpośrednim komponentem obrabiającym jest wieloostrzowe wrzeciono, poruszające się ruchem posuwowym. Maszyna jest połączona z komputerem, który poprzez specjalne rozwiązania klasy CNC umożliwia wierne przeniesienie projektu na rzeczywistą warstwę wykonawczą.

Innowacyjne metody mechanicznego modelowania komponentów metalowych pozwalają na wytwarzanie elementów o dowolnych kształtach.

Jakie są zastosowania mechanicznej obróbki metali?

Nowatorska obróbka metali i stali z użyciem technik ręcznych oraz CNC znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Przemysł to obszar, gdzie jest wykorzystywana do dokładnego i szybkiego produkowania konstrukcji metalowych. Jest także stosowana w motoryzacji oraz w produkcji elementów maszyn budowlanych i rolniczych. Beneficjentami jej zalet są także producenci z branży fotowoltaiki i urządzeń HVAC.

Precyzyjna, a zarazem tania obróbka metali i stali

Popularna w wielu sektorach przemysłu precyzyjna, a zarazem tania obróbka metali i stali to doskonały sposób na produkcję nowoczesnych komponentów metalowych. Umożliwia nadanie im kształtu w pełni zgodnego z projektem. Jeżeli szukasz sposobu na dokładne modelowanie elementów, to zdecydowanie powinieneś się nią zainteresować.

asdasdasdasdas
Home