Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 06 grudzień 2013 18:35

IV Baśniowa Noc w Skawicy

Napisał

Noc z 22 na 23 listopada 2013 r. na pewno zapisała się na długo w pamięci uczniów klas III oraz ich starszych kolegów ze szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Skawicy. Była to piękna i czarodziejska IV Baśniowa Noc zorganizowana tradycyjnie przez panie: Barbarę Świerkosz, Małgorzatę Sikora oraz Krystynę Makoś. O godzinie 20.00 w szkole rządził siedzący na ławce Gumiś oraz czarownice, które latały na brzezinowych miotłach i witały wszystkich przybyłych gości. Jednym z nich była Pani Dyrektor Małgorzata Mętel, która życzyła wszystkim dzieciom wspaniałej i bezpiecznej zabawy.

 

 

Żeby wejść do Baśniowej Krainy każda z grup musiała zdobyć paszport. Aby go otrzymać należało zmierzyć się z wieloma zadaniami i zdobywać punkty. Wśród zadań było m. in. wspólne śpiewanie bajkowych piosenek, układanie klocków i puzzli, lepienie figurek z masy solnej i zadania sprawnościowe. Dodatkowo oceniana była dyscyplina oraz ogólne zgranie w grupie. Kapitanami były uczennice klasy szóstej, które bardzo pomogły w organizacji całej imprezy.

Po otrzymaniu paszportu każda z grup weszła do Baśniowej Krainy na bal.

O godzinie 24.00 wszyscy wyruszyli na poszukiwanie ducha szkoły. Zawodził niemiłosiernie, ale nie udało się go zobaczyć. Było to bardzo ekscytujące i ekstremalne przeżycie.

Aby podnieść poziom endorfin późną nocą na dużej sali gimnastycznej poszczególne grupy zdobywały punkty w konkurencjach sportowych. Salwy śmiechu wybuchały zwłaszcza w czasie „biegu w gumiakach”. Szczególnie komicznie wyglądały małe dziewczynki, które wpadały do gumiaków po pas.

Po powrocie do Baśniowej Krainy czekał na wszystkich płonący tort. Po odśpiewaniu „Sto lat” z okazji czwartych urodzin Baśniowej Nocy został on spałaszowany do ostatniego okruszka.

Czas upływał bardzo szybko i około godz. 3.00 nadeszła pora rozkładania śpiworów i układania się do snu. Szło to opornie, gdyż wszyscy byli przepełnieni wrażeniami. Do snu kołysały nas baśnie czytane z audiobooka.

O godzinie 7.30 nad pogrążoną w ciszy salą zabrzmiały dźwięki piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Pobudka! Niektórym ciężko było otworzyć oczy, ale trzeba się było zbierać do domu.

Czwarta Baśniowa Noc przeszła do historii. Do zobaczenia za rok!

asdasdasdasdas
Home