Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 07 grudzień 2013 00:41

BUDZÓW: WIECZÓR Z BAJKĄ

Napisał

Siedemnastu Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Budzowie wzięło udział w „Wieczorze z Bajką”, który odbył się 21 listopada 2013 roku w Budzowie. Konkurs zorganizowany z inicjatywy Przedszkola Samorządowego w Budzowie przy współorganizacji Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków, ich rodziców, rodzeństwa i innych członków rodzin. Zadaniem uczestników konkursu było opowiedzenie bajki, legendy, podania lub przygotowanego przez siebie tekstu. Uczestnicy mieli za zadanie upodobnić się do postaci, której dotyczyła fabuła prezentowanego utworu. Konkursowe jury zwracało także uwagę na interpretację wybranej bajki czyli min. znajomość tekstu, płynność wypowiedzi, ciekawy tok wypowiedzi, kulturę słowa, na strój i wykorzystane rekwizyty nawiązujące do prezentowanego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy konkursu pokazali bardzo wysoki poziom artystyczny.

 

Zwyciężczynią konkursu został Rafał Polak za bajkę „Trzy małe świnki”, którą zaprezentowała razem z mamą i siostrą. Drugie miejsce przypadło Matyldzie Hyrlickiej za bajkę „Mała Czarownica”. Miejsce trzecie zdobył Szymon Pieczara z mamą i rodzeństwem za wiersz „Kaczka Dziwaczka”. Nagrody za wyróżnienia odebrali: Liwia Kubik z mamą za wiersz „Żuk”, Jan Polak z mamą i siostrą za wiersz „Okulary” i Zofia Knapczyk z mamą i bratem za bajkę „Jaś i Małgosia”. Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano nagrody za udział. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy !

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home