Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 27 grudzień 2013 13:13

Kolędowanie w „Goetlu”

 W piątek 20 grudnia w Zespole Szkół im.W.Goetla, odbyła się akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowana przez uczniów klasy I Technikum Budowlanego oraz II Technikum Mechatronicznego.

Młodzież przygotowała apel pt : „Jeden Bóg- wiele obyczajów", podczas którego zaprezentowała zgromadzonym zwyczaje i obyczaje świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach Europy i na świecie. Przypomniane zwyczaje i obrzędy świąteczne przybliżyły wszystkim zapomniane znaczenie oraz historię, a radosne wykonanie kolęd i pastorałek wprowadziło wszystkich w magię świąt.
Po akademii odbył się „I Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych”. Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie klasy technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Uczestniczyło 13 klas. Celem konkursu było przede wszystkim ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych młodzieży oraz rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek.

Występy oceniali jurorzy: pani dyrektor Ewa Kawończyk (przewodnicząca), pani Agata Spyrka-Trzop –Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, pani Beata Matusik, pani Justyna Tokarz i pan Robert Pająk. Jurorzy zwracali uwagę na dobór i interpretację utworu, zdolności muzyczne, strój oraz zaangażowanie całej klasy. Okazało się, że najpiękniej zaśpiewała klasa III Technikum Budowlanego. Drugie miejsce ex aequo wyśpiewały klasy I TME i IV TI, a trzecie miejsce zajęła IV TB.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Przyszłość”. Konkurs zakończył się występem pani Justyny Tokarz i pana Roberta Pająka, którzy na tę okazję przygotowali krótki recital kolęd i pastorałek, zapraszając do wspólnego kolędowania zgromadzoną młodzież i nauczycieli. "Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek" dostarczył wspaniałej zabawy i uczestnikom oraz publiczności.

Jolanta Żmija

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home