Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 06 styczeń 2014 20:43

Jasełka według najmłodszych mieszkańców Kojszówki

Napisał

Święta, święta i po świętach… ale zanim powrócą do szkolnych obowiązków, najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kojszówce, dali popis gry aktorskiej wystawiając 05 stycznia, w niedzielne popołudnie jasełka, na które zaprosili wszystkich mieszkańców wsi.

 

Uczniowie klas od „0” do „3” pod czujnym okiem swoich nauczycielek: Teresy Sikory, Marzeny Wątlikiewicz oraz Małgorzaty Stopki przygotowały przepiękną inscenizację Narodzenia Bożego. Inscenizacja obejmowała narodziny Jezusa, pokłon pastuszków, złożenie darów przez Mędrców ze Wschodu, ale też poruszyła ważny problem ekologii. Zwierzątka poskarżyły się Dzieciątku jak trudno jest im przetrwać w zanieczyszczonym środowisku, natomiast dzieci obiecały, iż będą dbać o przyrodę i nie pozwolą zwierzątkom wyginąć. Pomimo tremy mali aktorzy recytowali swoje kwestie z wielkim przejęciem.

Na zakończenie licznie zebrani w szkolnej sali gimnastycznej widzowie wysłuchali koncertu kolęd. 
Przejęci bohaterowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

M.B.

asdasdasdasdas
Home