piątek, 10 styczeń 2014 13:38

Gimnazjalistki z Suchej Beskidzkiej grają dalej

Cztery drużyny z naszego powiatu pojechały na zawody rejonowe w tenisa stołowego do Nowego Targu (09.01.2014). Z awansu do dalszej fazy rozgrywek, czyli do finału wojewódzkiego, cieszył się tylko jeden zespół - drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej.

Przypomnijmy, że prawo startu w tych zawodach po zajęciu dwóch czołowych lokat w finale powiatowym, który został rozegrany 13. grudnia w Lachowicach, wywalczyły reprezentacje szkół z: Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej, Gimnazjum nr 2 w Zawoi (dziewczęta) oraz Gimnazjum nr 1 w Stryszawie i Gimnazjum w Budzowie.

Do zawodów wojewódzkich awansowała tylko drużyna żeńska z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej w składzie: Natalia FrolikAleksandra Zyzańska i Izabela Zyzańska. W spotkaniu o pierwsze miejsce zawodniczki z Suchej Beskidzkiej musiały uznać wyższość drużynie z Łopusznej przegrywając 1:3. Nie oznaczało to, że "z urzędu" zajęły miejsce drugie i wywalczyły awans do zawodów wojewódzkich. Zadecydował o tym dopiero wygrany 3:1 mecz z Tokarnią.. - Byłyśmy bardzo zmotywowane, bo wiedziałyśmy o co walczymy. Zagrałyśmy dobrze i osiągnęłyśmy nasz cel. Zawsze celuję się w najwyższe miejsce na podium, ale drugie  miejsce to według mnie i tak bardzo dobry wynik - powiedziała Natalia Frolik i dodała: - Najważniejsze jest to, że mamy awans na zawody wojewódzkie.

Gorzej poszło drugiej naszej żeńskiej drużynie z Gimnazjum nr 2 w Zawoi, która ostatecznie uplasowała się na siódmej pozycji.

Czwarte miejsce zajęła tymczasem drużyna chłopców z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie. Mimo jednej porażki w początkowej fazie turnieju, nadal mieli szansę na awans do finału wojewódzkiego. Niestety, w meczu o wejście do finału pocieszenia, czyli o drugie miejsce, zawodnicy z G1 w Stryszawie musieli uznać wyższość Krzyszkowic przegrywając 2:3 i zostali sklasyfikowani na miejscu czwartym. W zawodach w Nowym Targu uczestniczyli także zawodnicy z Gimnazjum w Budzowie, którzy zajęli w finale rejonowym szóste miejsce.

Klasyfikacja drużynowa - zawody rejonowe - tenis stołowy - 09.01.2014 – Nowy Targ: