Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 24 styczeń 2014 21:12

Drużyna Harcerska Inka z Suchej Beskidzkiej

Od dziesięciu miesięcy w ZS SP Nr 1 i Gimnazjum. w Suchej Beskidzkiej działa Próbna Drużyna Harcerska „Inka”. Składa się ona z 14 harcerek i jednego harcerza. Drużynową jest Maria Jędrzejak, a przyboczną Agnieszka Łoś.

 

            Zbiórki odbywają się w Świetlicy szkolnej, opiekę nad drużyną sprawują p. Grażyna Kierzkowska i p. Danuta Matejko.

            „Mamy już wybrany kolor chusty, wymyśliliśmy własny okrzyk, piosenkę drużyny oraz stworzyliśmy kronikę” – mówi pełna zapału drużynowa Maja. Trzy druhny: Michalina, Marta i Patrycja zostały dopuszczone do Przyrzeczenia Harcerskiego, które uroczyście złożyły o godz. 1.00 nad ranem podczas „Andrzejek Harcerskich”, które odbyły się w dniach 29-30.11.2013 r w Krzeszowie.

            W ciągu tych wspaniałych miesięcy, Próbna Drużyna Harcerska „Inka” brała udział m. in.:

  • w biwakach na ,,Pstrągarni”,
  • w grach terenowych,
  • w „Andrzejkach Harcerskich”,
  • w warcie honorowej przy tablicy pamiątkowej na ul. J. Piłsudskiego, w Kościele i na cmentarzu w dniu 11 listopada 2013 r.,
  • w akcji zarobkowej ,,Kalendarz”,
  • we wspólnym kolędowaniu w Suchej Beskidzkiej.

            „Znamy się już trochę, dlatego w czasie harcerskiej Wigilii i Mikołajek, które miały miejsce w dniu 19 grudnia 2013 roku, miło i cudownie spędziliśmy wspólnie czas. Uroczystość rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem, złożyliśmy sobie najszczersze życzenia a harcerki upiekły pyszne ciasto, pierniczki, muffinki oraz pieguski. Opowiadaliśmy zabawne historie z naszego życia, oglądaliśmy zdjęcia i wspominaliśmy minione 10 miesięcy. Następnie nadszedł czas na wspólne kolędowanie.” – opowiadają harcerze.

            Próbna Drużyna Harcerska „Inka” zajmuje się obecnie zdobywaniem wybranych przez nich sprawności harcerskich oraz wykonywaniem proporca drużyny.

 

Zapraszamy do naszej galerii:

 zdjęcia drużyny –http://swietlica.edl.pl/galeria.html?view=album&album=5968481840314772625&page=1

Harcerska Wigilia -  http://swietlica.edl.pl/galeria.html?view=album&album=5959541458167884721&page=1

 

 

Grażyna Kierzkowska
Danuta Matejko

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home