Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 04 luty 2014 22:21

„Ratunku! Moja róża umiera!”

Grupa teatralna „Kurtyna” skupiająca uczniów klasy III B pod przewodnictwem pani mgr Barbary Wrony miała przyjemność przedstawić spektakl pt. „Ratunku! Moja róża umiera”, który powstał z myślą o chorym na serce Julianku. Bowiem w szkole prowadzona była przez wolontariuszy akcja „Serce dla Julianka” Możliwość obejrzenia przedstawienia mieli rodzice uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przed zebraniami wywiadowczymi (23 i 30 stycznia br.) jak i sami uczniowie  podczas lekcji. Celem występu było wspomożenie akcji „Serce dla Julianka”, w którą zaangażowana była cała nasza szkoła i uczęszczający do niej wolontariusze.

 

 Po każdym przedstawieniu można było zakupić cegiełkę - serduszko, z której dochód był przeznaczony na operację chorego chłopca. Spektakl „Ratunku moja róża umiera” opowiada o dobrze nam znanym z lektury Małym Księciu, który po raz drugi wylądował na ziemi, aby tu ocalić swoją ukochaną różę. Tym razem jednak nie dotarł on na Saharę, lecz do miasta, gdzie roiło się od zabieganych i zapracowanych ludzi. Mały bohater kolejno spotykał biznesmena, aktorkę, narkomana, polityka czy zwyczajnych uczniów, jednak nikt z nich nie miał chwili czasu dla niego. Marzeniem Małego Księcia było znalezienie przyjaciela takiego, jakim okazał się kiedyś Lis. Dla spotkanych ważniejsze jednak były pieniądze, władza czy wielbienie samego siebie. Nie potrafili oni obdarzyć drugiej osoby przyjaźnią czy miłością, nie potrafili dać cząstki siebie innemu człowiekowi. Ich wnętrze tak naprawdę było wypełnione pustką, nic nie znaczyło. Przesłaniem całego spektaklu było to, aby nie wzorować się na prezentowanych postaciach, lecz zatrzymać się na chwilę, dostrzec ludzką niedolę, okazać trochę serca i pomóc.

 Mamy nadzieję, iż do widzów dotarło przesłanie i spektakl się im podobał. Wszystkim, którzy w jakiś sposób wsparli akcję „Serce dla Julianka” serdecznie dziękujemy.

   Poza występami mającymi miejsce w naszej szkole uczniowie wystawili spektakl w „Studiu Metamorfozy”, które zaprosiło aktorów do wystawienia tej sztuki podczas maratonu fitnessu mającego miejsce w sobotę 25 stycznia. Była to akcja mająca na celu wsparcie chorego na serce chłopczyka – Julianka.

Barbara Wrona

                          

 

asdasdasdasdas
Home