Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 07 luty 2014 09:03

Zakochaj się w Polsce nocą

TVPinfo TVPinfo TVPinfo

Pochodzący z Suchej Beskidzkiej fotograf Krzysztof T. Masiuk jest autorem niezwykłych zdjęć, które powstały w ramach projektu "Zakochaj się w Polsce nocą."

 

Zdjęcia miały na celu przybliżyć piękno polskich miast w  nocnej scenerii. Niezwykłą wystawę można podziwiać w Pałacu Europy w Strasburgu.

Krzysztof Masiuk fotografuje już prawie 35 lat .Jest nie tylko fotografem  ale również  podróżnikiem, żeglarzem i miłośnikiem polskich gór ( w szczególności Beskidów i Bieszczad). Jest autorem licznych fotoreportaży m.in. z Karaibów, Seszeli, Cyklad, Wysp Liparyjskich, czy Spitsbergenu. Laureat  wielu krajowych i zagranicznych nagród w dziedzinie fotografii.

A jego ostatni projekt "Zakochaj się w Polsce nocą" budzi zachwyt i podziw wszystkichoglądających wystawę .Zdjęcia zapierają dech w piersiach.

Zapytany przez dziennikarzy TVP Info dlaczego akurat wybrał noc , odpowiada :

dlatego, że większość z nas noc fascynuje, noc to jest ta magia, noc to jest tajemniczość. Nocą czasami boimy się iść, a tutaj widzimy go ładne, kolorowe i jest takie piękne jak z bajki.

Noc fascynowała Masiuka od zawsze- co podkreśla w każdym wywiadzie,noc naprawdę jest piękna. Zauważył również , że fotografia stała się ostatnio jednym z najpopularniejszym hobby wśród Polaków. Sam często przyznaje w wywiadach , że zawsze nosi ze sobą aparat.

Na pytanie czy każdy może zrobić takie zdjęcia odpowiada:  tak jeżeli ma troszeczkę samozaparcia jeżeli akurat ma ochotę poświecić  kawałek nocy, to ma szanse.

I coraz więcej Polaków to robi. 

Zachęcamy również  mieszkańców naszego powiatu do robienia zdjęć nocą. Przysyłajcie na nasz adres zdjęcia zrobione w nocnej scenerii, najciekawsze zostaną nagrodzone.

„Zakochaj się w Polsce nocą" (TVP Info, 06.02.2014)

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home