Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 14 luty 2014 10:07

Dekalog higieny twarzy

Napisał

Tak jak poprzednio obiecałam, dzisiaj poruszę temat poprawnego mycia twarzy, bardzo krótko, w dziesięciu punktach. Jeżeli nie masz ochoty uczyć się urodowego dekalogu zapamiętaj jedną najważniejszą regułę: myj swoją twarz dokładnie, porządnie, ale równocześnie najdelikatniej jak możesz. Może wydawać się to sprzecznością, ale po lekturze całego tekstu wszystko będzie jasne. Przyrzekam.

 

  1. Myj twarz codziennie wieczorem. Nienegocjowalnie! Masz wystarczająco dużo czasu.
  2. Myj twarz codziennie rano. Opłukanie skóry wodą nie wystarczy. Użyj małą ilość kosmetyku do mycia – ale użyj. Zapytasz: „Po co kosmetyk”? Twarz nie jest przecież pomalowana ani brudna po nocy. Ja w odpowiedzi również zapytam – po co w takim wypadku zmieniasz pościel? Ten piękny blask skóry zaraz po przebudzeniu – znacie to? To efekt pocenia się naszej skóry.
  3. Nakładaj swój kosmetyk myjący na niezwilżoną skórę. Nie obchodzi mnie, co mówi etykieta. Dodaj wodę później. Czy przypominasz sobie, żeby robiąc Ci zabieg na twarz terapeutka najpierw moczyła Twoją skórę?
  4. Nie używaj pieniących się kosmetyków. Aby się pieniło, w składzie musi znaleźć się surfaktant (taka substancja łącząca wodę z olejem – jak w płynie do mycia naczyń). Surfaktant zmienia pH skóry na alkaiczne – bakterie wprost to uwielbiają. Tragiczną ironią jest to, że kosmetyki myjące do skór trądzikowych w większości się pienią. Niegrzeczne koncerny kosmetyczne, niegrzeczne! To mam na myśli mówiąc o delikatności – delikatne preparaty.
  5. Jeśli nosisz makijaż lub krem z filtrem przeciwsłonecznym, musisz umyć twarz dwa razy. Dlaczego? Za pierwszym razem usuwasz makijaż/krem SPF, dopiero za drugim myjesz twarz. Myj dokładnie i porządnie, pamiętasz?
  6. Używaj wody i „kompresówek” do zmywania użytego do mycia kosmetyku. Nie wycieraj skóry wacikami i chusteczkami, wyobrażasz sobie codzienne mycie całego ciała wacikami? No właśnie!
  7. Używaj bieżącej wody. Nie napełniaj umywalki. Pierwszy raz użyjesz czystej wody, a później ochlapujesz się brudem.
  8. Znajdź kosmetyk, którym zmyjesz make-up oczu, a następnie całą twarz (w tej kolejności – nie chcesz rozmazywać tuszu po całej twarzy). Z produktem wielozadaniowym zaoszczędzisz pieniądze i czas.
  9. Pierwszy raz słyszysz o „kompresówkach”? Uwierz mi na słowo – nie ma nic przyjemniejszego niż zwilżony gorącą wodą (taką znośnie gorącą dla dłoni) ręcznik przyłożony do twarzy.
  10. Jeśli używasz „kompresówek” – używaj za każdym razem czystej. W IKEA znajdziesz ręczniczki za 1zł. Kup siedem na cały tydzień – i masz problem z głowy.

Pozostaje jeszcze kwestia, czym myć skórę. Niektóre kosmetyki mogą przerazić swoją ceną, ale jeśli jesteś w stanie kupić skórzane buty za 300zł, bo twoje stopy na to zasługują, to czemu tak samo nie potraktujesz twarzy?

A czy zastanawiałeś się drogi czytelniku po co Ci tak właściwie tonik? Jest to bardzo wartościowy produkt, ale o tym następnym razem.

 

Anna Bachul

Beauty Bar

asdasdasdasdas
Home