Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 17 luty 2014 08:54

,,Aktywni dla klimatu."

Uczniowie z gimnazjum im. Jana Pawła II w Budzowie  biorą udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Aktywni dla klimatu” na temat klimatu i działań podejmowanych na rzecz jego ochrony .

Jest on  częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. ,,Zmieniaj nawyki - nie klimat", dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Warszawie.

Konkurs przeznaczony jest  dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z całej Polski. Wystarczy stworzyć ekozespół z 5 aktywnych uczniów, którzy pod przewodnictwem opiekuna (nauczyciela/wychowawcy) będą reprezentować szkolę w zmaganiach konkursowych .

W gimnazjum w Budzowie powstał taki ekozespół – „EkoGimBudzów.”

Młodzi proekologiczni uczniowie: Ewelina Pocielej, Klaudia Trączyk, Aleksandra Głowacz, Jan Maślanka i Dawid Dobosz pod wodzą mgr Stanisławy Głowacz - nauczycielki geografii stanęli w szranki z innymi zespołami z całej Polski.
Droga do zwycięstwa jest trudna i mozolna, ale zapaleni gimnazjaliści nie poddają się tak łatwo. Zrealizowali już wszystkie zadania I etapu konkursu i czekają na podsumowanie.

Ekologom z Budzowa życzymy powodzenia.

asdasdasdasdas
Home