Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Jak rozpoznać perfumy oryginale od „podróbek”?

Kupując produkty oryginale płacimy za nie drożej, ale w zamian mamy gwarancję ich jakości. Niestety istnieje rynek, który wykorzystując renomę znanych marek podrabia produkty i sprzedaje je po znacznie niższej cenie i w znacznie gorszej jakości. Dotyczy to przede wszystkim odzieży i perfum.

 

Perfumy oryginalne

Gwarancją zakupów oryginalnych produktów są perfumerie, dodatkowo mamy możliwość sprawdzenia zapachu na testerach. Nie zawsze reklama konkretnego produktu odzwierciedla jego właściwości.

Sprzedaż internetowa stała się tak powszechna, że przede wszystkim tam szukamy możliwości zakupu tańszych perfum. Niestety mogą tu czekać na nas różne pułapki i zamiast oryginału kupimy podróbkę. Chcąc tego uniknąć trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Cena

Oryginalne perfumy są drogie i nie stanowi to dla nikogo tajemnicy, ale czasami można kupić je w atrakcyjnej cenie. Niepokoju nie budzą duże promocje w stacjonarnych sklepach (i tak na tym zarobią), ale zadziwiająco niska oferta w internecie lub zwłaszcza od ulicznego sprzedawcy powinna wzbudzić czujność. Należy wtedy zwrócić uwagę na inne elementy.

Opakowanie

Podrabiane produkty do złudzenia mają przypominać oryginał, dlatego osoby zajmujące się tym procederem przywiązują ogromną wagę do opakowania, do złudzenia ma ono naśladować autentyczne. Jednocześnie nie chcą narażać się na kosztowne procesy o plagiat, dlatego opakowania podrabiane różnią się drobnymi detalami, np. jaśniejszym odcieniem liter, zmienioną literą, krojem czcionki. Różnica może dotyczyć także odcieni samego pudełka lub sposobu klejenia wierzchniej folii. Jeśli dysponujemy oryginałem to warto je porównać.

Flakonik

Dla producentów oryginalnych perfum flakonik jest najważniejszym elementem po kompozycji zapachowej, dlatego dbają nawet o najmniejsze detale, wszystkie flakoniki są jednakowe. W falsyfikatach pojawiają się różnice kolorze nadruku, jego odcienia, kształcie buteleczki i korka. Najłatwiej jest rozpoznać oryginał po przeźroczystości szkła, która jest idealna, w podróbkach takich parametrów nie da się osiągnąć.

Pojemność

Poszczególni producenci produkują perfumy w różnej pojemności. Jedni używają tylko flakoników o pojemności 60, 75, 125 ml, inni 30, 50 lub 100 ml. Ta wiedza może być przydatna.

Na koniec warto zwrócić uwagę na takie drobiazgi jak równe dno buteleczki, gładkie krawędzie atomizera, kształt korka, kolor i przeźroczystość perfum.

Bardzo często zdarza się, że opakowanie jest oryginalne, ale jego zawartość już niekoniecznie – ostrzegają pracownicy z www.perfumerianiebieska.pl. Przypominając jednocześnie, iż oryginalne perfumy mają trzy nuty zapachowe uwalniające się stopniowo (nawet do kilku dni), natomiast podróbki mają jedną nutę, która znika po kilkunastu godzinach.

Pamiętajmy, że kupując w internecie mamy gwarancję i prawo zwrotu towaru, kupując na bazarze ryzykujemy, że straciliśmy pieniądze.                                                                                                                     

Home