Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko
niedziela, 11 czerwiec 2017 22:44

Dzień Otwarty w suskim Medyku.

8 czerwca  po raz kolejny w  Medycznym Studium Zawodowym w Suchej Beskidzkiej zorganizowano  Dzień Otwarty na którym  odbył się  pokaz udzielania pierwszej pomocy uczestnikami pokazu byli   dzieci, młodzież i dorośli.

 

Uczestnicy mieli możliwość ćwiczyć udzielanie pomocy osobom poszkodowanym w warunkach symulacyjnych, przy użyciu fantomów oraz sprzętu ratowniczego.

Najmłodsze dzieci w szczególny sposób z wielkim zapałem ćwiczyły resuscytację na fantomach pod okiem lekarza, ratowników medycznych  oraz  słuchaczy szkoły.

Zaprezentowany został pokaz  z użyciem defibrylatora AED, czyli sprzętu który służy do udzielania pomocy w  sytuacji nagłej utraty przytomności. Obecnie defibrylatory AED znajdują się w miejscach publicznych typu centra handlowe czy dworce autobusowe, jednak nie wszyscy wiedzą do czego służą i jak się nimi posługiwać.

Ponadto w pracowni arteterapii, można było oddać się  pracy artystycznej  realizując się w prezentowanych przez terapeutów zajęciowych formach m.in. decuopage (dekupaż), quilling, witraż na szkle, masa solna, efekt brzozy,  kompozycje ze sznurka sizalowego i inne. Zainteresowanie pracami artystycznymi było duże zarówno wśród  maluchów jak i młodzieży.

Działania podjęte w ramach Dnia Otwartego wpisują się w 7 edycję  Małopolskiego Dnia Uczenia się i są elementem edukacji społecznej ukierunkowanej na budowanie społecznych postaw odpowiedzialności za wspólne bezpieczeństwo i otwartości na ludzi potrzebujących pomocy.

 

Teresa Goryl

Dyrektor Szkoły

 

Home