Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 09 sierpień 2017 10:20

„Od Helu po Halny”- 842 kilometry w szczytnym celu.

Napisał

"Od Helu po Halny" to najdłuższy w Polsce bieg charytatywny dla dzieci nieuleczalnie chorych. Rozpocznie się na Helu 15 sierpnia br.,a zakończy 19 sierpnia na Rysach. Na trasie w powiecie suskim będą im towarzyszyć biegacze ze stowarzyszenia Mocni Pomocni.

 

W tych dniach pięciu biegaczy zarówno profesjonaliści jak i amatorzy (Jarosław Kawka, Zbigniew Jamrozik, Marek Frontczak, Artur Andrzejewski, Radosław Małecki), będą biec przez całą dobę, sztafetowo. Każdy z nich z nadzieją i chęcią pomocy pragnie świadczyć, że w trosce o potrzebujących, każdym krokiem niesie im swoje wsparcie. Biegnąc, swoim wysiłkiem chcą  dodać siły i wiary, nieuleczalnie chorym dzieciom w ich codziennym maratonie. Przez cztery dni przebiegną w sumie 842 km.

Bieg charytatywny „Od Helu po Halny” organizowany jest przez Fundację HA HA. Celem projektu jest pokrycie kosztów zakupu łóżek medycznych, środków medycznych jednorazowego użytku oraz samochodów osobowych dla zespołu medycznego, dojeżdżającego z pomocą do dziecięcych hospicjów domowych.

Fundacja HA HA  realizuje działania charytatywne na rzecz osób zarówno dotkniętych chorobą, jak również w ciężkiej sytuacji życiowej, starając się wskazać kierunek, dać nadzieję oraz wesprzeć finansowo potrzebujących. W szczególności wspierają chore dzieci oraz ich bliskich. Wsparcia udzielają zarówno osobom fizycznym jak i instytucjom.

Tras biegu charytatywnego ‘Od Helu po Halny” przebiega również przez powiat suski. Trasę Zator-Zakopane będzie realizowana w nocy z 17/18.08. Przez Zator będą biec  wg. planu około 21;00, a do Zakopanego planują dobiec na 8:00. Założone tempo podczas biegu to 6 minut/km. więc godzinach nocnych (24.00- 2.00) będą przebiegać przez miejscowości w powiecie suskim. Również Stowarzyszenie Mocni Pomocni, które skupia grupę biegaczy z powiatu suskiego, będzie towarzyszyć sztafecie od Mucharza aż do Jordanowa. 

asdasdasdasdas
Home