Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 10 wrzesień 2017 12:11

Straciłeś pracę, wyrejestrowałeś działalność, a masz kredyt na samochód? Zobacz, co ochroni Cię w tej sytuacji

Napisał

Niepewna sytuacja na rynku czy wypadki losowe przyczyniają się do utraty płynności finansowej. Bank po drugiej niespłaconej racie zacznie wysyłać do Ciebie monity. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że brak kolejnej wpłaty spowoduje konieczność kontaktu z firmą windykacyjną. Zobacz, co ochroni Cię w sytuacjach awaryjnych. Poznaj swoje prawa w przypadku kłopotów ze spłatą kredytu na samochód.

Masz kredyt na samochód używany lub nowy? Jeśli z powodu kłopotów finansowych nie jesteś w stanie terminowo spłacać rat - przede wszystkim skontaktuj się z bankiem. Szczerze porozmawiaj z pracownikiem instytucji finansowej o swojej sytuacji. Być może okaże się, że dobrym i możliwym wyjściem z zaistniałej sytuacji będą wakacje kredytowe, odroczenie lub karencja rat kredytu.

Sprzedaż samochodu - szansa na spłatę kredytu na samochód używany

Jeżeli wiesz, że Twoja sytuacja nie ulegnie poprawie przez najbliższe miesiące, możesz zaproponować bankowi sprzedaż samochodu. Dzięki temu pokryjesz długi, jakie masz w stosunku do wierzyciela. Najgorszym i ostatecznym z możliwych rozwiązań jest licytacja samochodu przez bank. Może się jednak zdarzyć, że pieniądze z licytacji nie pokryją całkowicie kwoty zadłużenia. Co wtedy? Bank będzie wymagał całkowitej spłaty zaległości od Ciebie. Takie rozwiązanie jest więc ostatecznością.

Skonsoliduj długi

Kredyt konsolidacyjny pozwoli Ci na zmniejszenie wysokości raty i odciążenie domowego budżetu. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie wtedy, kiedy posiadasz zdolność kredytową i niezbędne do spłaty środki. Jeśli straciłeś pracę i zwyczajnie nie zarabiasz, Twoja wiarygodność w oczach banku będzie bardzo niewielka. A to oznacza, że możesz mieć realne problemy w otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego.

Ubezpiecz kredyt

Aby zapewnić sobie spokojny sen i pełne bezpieczeństwo, warto wykupić specjalną polisę ubezpieczeniową, która uchroni Cię przed konsekwencjami nieszczęśliwych zdarzeń, pobytu w szpitalu czy utraty pracy.

Jeśli  wpadniesz w finansowe tarapaty, ubezpieczyciel będzie płacił za Ciebie raty zaciągniętego kredytu. Choć takie ubezpieczenie może wydawać się fanaberią, to tylko pozory. Za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca zapewnisz sobie i swoim bliskim finansowe bezpieczeństwo. Zwłaszcza, jeśli to Ty jesteś odpowiedzialny za utrzymanie rodziny i jako jedyny z małżonków pracujesz zarobkowo.

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, takie ubezpieczenie obejmuje ochronę w przypadku:

  • utraty pracy,
  • poważnej choroby,
  • pobytu w szpitalu,
  • śmierci,
  • niezdolności do podjęcia pracy przez wypadek lub zdarzenie losowe,
  • zamknięcia działalności gospodarczej.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zanim podpiszesz umowę kredytową, dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Musimy być świadomi tego, że ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania jeśli samodzielnie rozwiążesz umowę z pracodawcą. 

Dla niektórych może to być zaskoczenie, jednakże nie można ubezpieczyć sytuacji przewidywalnych oraz takich, gdzie z naszej winy tracimy pracę (np. poprzez postępowanie niezgodnie z prawem lub na szkodę pracodawcy).

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę, a ubezpieczyciel spłaci nawet całe Twoje zadłużenie, sięgnij po ubezpieczenie kredytu CPI, które zabezpiecza kredyty w Toyota Bank.

Dzięki niemu będziesz miał pewność, że Twoi bliscy nie będą obciążeni konsekwencjami Twoich życiowych zawirowań, a Ty nie będziesz musiał mierzyć się z długofalowymi i wyjątkowo nieprzyjemnymi konsekwencjami braku spłaty kredytu.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home