Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 12 wrzesień 2017 22:19

Koszmar pękających naczynek – czy jest szansa by się ich pozbyć ?

Napisał

Rozszerzone i popękane naczynka to coraz częstszy problem wielu kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

 

Kruchość naczynek wynika z ich zwiększonej przepuszczalności. Naczynia krwionośne nie wytrzymują ciśnienia krwi i rozszerzają się, pozostawiając ślady w postaci prześwitujących przez naskórek „czerwonych niteczek”.

Cera naczynkowa jest specyficznym rodzajem cery. W jej obrębie widoczna skórze sieć rozszerzonych naczyń włosowatych, wyglądem przypominających cieniutkie niteczki lub drzewiaste rozgałęzienia. Pod wpływem różnych bodźców, które powodują gwałtowne rozszerzenie i kurczenie się naczynka, dochodzi do pojawienia się rumienia, uczucia rozgrzania i pieczenia. Nadwrażliwość i kruchość naczyń krwionośnych są czynnikami zwiększającymi prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku różowatego

Zaczerwienienia na twarzy pojawiają się głównie w okolicy nosa, policzków oraz brody. Na początku rumień ustępuje dość szybko – zazwyczaj po usunięciu szkodliwego bodźca – z czasem jednak utrwala się, a w końcu przechodzi w stan przewlekły. Rozszerzone naczynka mogą występować przy prawie każdym typie cery, ale najbardziej narażona na pojawianie się teleangiektazji jest skóra sucha, gdyż jest cienka i delikatna.

Zwykle przyczyn popękanych naczyń dopatrywać się można w problemach hormonalnych, nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach krążenia czy wrażliwości skóry.

Osoby z tendencją do pękania naczynek powinny unikać narażania skóry na szoki termiczne np. gwałtowana zmiana temperatur, korzystanie z sauny, solarium, intensywne opalania się. Bardzo ważne jest aby kosmetyki do twarzy zawierały w swoim składzie filtry UV oraz substancje zabezpieczające skórę przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Odpowiednio dobrane kosmetyki warto łączyć z kuracją witaminową. Witaminy PP oraz C, pomagają w walce z nadmierną kruchością naczyń.

Czy  jest szansa by się ich pozbyć ?

Kiedy pomimo odpowiednio dobranych kosmetyków, naczynka nadal pękają i nie można już zatuszować ich makijażem, wówczas warto pomyśleć o specjalistycznym leczeniu. W Polsce jedną z popularnych metod zamykania naczynek jest zabieg metodą lasera diodowego, który należy do zabiegów bezpiecznych.

MAGIA SPA od 5 lat skutecznie usuwa naczynka, chłoniaki, tłuszczaki, brodawki, plamy starcze, kurzajki itp.

Laser medyczny VariLite zamyka naczynka niemal bezbolesne i można je robić bez znieczulenia.To o tyle istotne, że znieczulenie obkurcza naczynko, a tym samym obniża skuteczność zabiegu. Na niektóre naczynka wystarcza jeden zabieg, ale czasem potrzebne są 3-4. To dlatego, że zabieg polega na skoagulowaniu krwi w naczynkach i uszkodzeniu ich ścian i czasem nie udaje się to w czasie jednego zabiegu. Na twarzy najtrudniej zamyka się naczynka na skrzydełku nosa.

Usunięcie naczynek nie załatwia sprawy na zawsze, bo jeśli ktoś ma tendencję to pękających naczynek, to pojawią się nowe. Ale na ogół na 2-3 lata po zabiegu mamy spokój. Najważniejsze przy cerze naczyniowej jest to, by na co dzień pamiętać o profilaktyce (przede wszystkim stosować filtry przeciwsłoneczne, odpowiednią dietę oraz kosmetyki dobierane przez specjalistów) oraz reagować od razu, gdy pojawią się nowe naczynka, w stadium kiedy są to jeszcze bardzo drobne pajączki. Wtedy można je łatwo i szybko zamknąć. Pęknięte naczynka same nie znikną, a jak się poszerzą trudniej będzie je usunąć.

 

Rozpoczynamy nowy sezon:

ZAPRASZAMY  JUŻ 29 WRZEŚNIA (piątek) 

http://www.magiaspa.com/zabiegi-laserowe/trwale-zamykanie-naczynek/

MAGIA SPA

tel. 660 050 534

www.magiaspa.com

asdasdasdasdas
Home