Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 14 wrzesień 2017 16:56

Telefony internetowe - czym są?

Napisał

Telefony internetowe działają tak, jak standardowe telefony stacjonarne, lecz do połączeń wykorzystują łącze internetowe. By korzystać z technologii VoIP, wystarczy, że podłączymy telefon internetowy do modemu. Co zyskujemy? Przede wszystkim, niższe koszty połączeń - nawet do 90%!

Czym są telefony internetowe?

Telefony internetowe wyglądają zupełnie tak, jak zwykłe aparaty telefoniczne. Posiadają słuchawkę, klawiaturę oraz (opcjonalnie) wyświetlacz. Do połączeń najczęściej wykorzystują protokół SIP. Do ich skonfigurowania potrzebujemy komputera. Wbrew pozorom, telefony stacjonarne to wcale nie przeżytek. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się właśnie na korzystanie z usługi VoIP. Skąd ta popularność? Przede wszystkim dlatego, że VoIP pozwala znacząco obniżyć koszty połączeń - zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Kolejnym plusem jest wysoka jakość połączeń, co w przypadku kontaktu z klientem jest niezwykle istotne.

Zalety telefonów internetowych

By zacząć korzystać z usługi VoIP, przeważnie wystarczy wypełnić formularz na stronie wybranego operatora VoIP. W większości przypadków nie jest wymagane podpisywanie umowy. Decydując się na konkretnego operatora, powinniśmy sprawdzić co zyskujemy w ramach abonamentu. VoIP to szereg dodatkowych korzyści, które usprawnią funkcjonowanie naszego biura, np. wirtualna centrala telefoniczna, przekierowanie połączeń czy nagrywanie rozmów. Wielu operatorów VoIP oferuje bezpłatne połączenia w ramach sieci. To bardzo istotne w przypadku prowadzenia międzynarodowego biznesu czy podczas kontaktu z bliskimi znajdującymi się poza granicami kraju. By cieszyć się technologią VoIP, telefony internetowe nie są niezbędne. Możemy połączenia wykonywać przy pomocy komputera czy telefonu komórkowego. Niezbędne jest natomiast łącze internetowe. Niektórzy operatorzy VoIP oferują bezpłatne środki testowe. Dzięki nim możemy sprawdzić, jak działa usługa VoIP i czy rozmowy są faktycznie najwyższej jakości. Niebywałym ułatwieniem jest także możliwość zakupu wirtualnego numeru w krajach, gdzie znajdują się nasi klienci. Dzięki temu zwiększymy prestiż firmy. Klienci będą dzwonić na charakterystyczny dla danej lokalizacji numer, a my możemy znajdować się w dowolnym miejscu na świecie.

 

 

asdasdasdasdas
Home