Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 29 wrzesień 2017 07:32

Jak rozpoznać dobry gabinet medycy estetycznej?

Napisał

Wraz ze wzrostem popularności zabiegów medycyny estetycznej zwiększyła się także liczba podmiotów, które skoncentrowały na ich wykonywaniu podstawowe spektrum prowadzonej działalności gospodarczej. Na przestrzeni ostatnich lat powstały setki, o ile nie tysiące różnego rodzaju salonów, studio oraz gabinetów medycyny estetycznej, które w swojej ofercie posiadają w przeważającej większości przypadków szeroki wachlarz zabiegów estetycznych i kosmetycznych, masaży, a także innych usług ukierunkowanych na szeroko rozumiane zdrowie i urodę.

 

Niestety, nie wszystkie z funkcjonujących na rynku podmiotów gwarantują wysoki poziom świadczonych usług oraz pełne zadowolenie swoich klientów. Pomimo tego, że znaczna część specjalistów z tej branży dobrze wywiązuje się ze swoich zadań, co znajduje odzwierciedlenie w coraz większej popularności zabiegów medycyny estetycznej, nawet pobieżna lektura portali internetowych prowadzić może do wniosku, że znaleźć można także sporą liczbę tak zwanych „czarnych owiec” - podmiotów, których usługi nie są wysoko oceniane przez pacjentki.

Jak więc uchronić się przed skorzystaniem z usług świadczonych przez nie w pełni profesjonalny salon? Przede wszystkim warto kierować się kilkoma podstawowymi wskazówkami i czynnikami, które pozwolą nam zorientować się i rozpoznać dobry gabinet medycyny estetycznej. W ten sposób zminimalizujemy praktycznie do minimum ryzyko nie do końca trafnego wyboru gabinetu lub studia. Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest podejście pracowników – specjalistów oraz zatrudnionego personelu – do zgłaszającego się do nich klienta, zainteresowanego wykonaniem zabiegu. W dobrym studiu medycyny estetycznej taka osoba zostanie przede wszystkim rzetelnie i wyczerpująco poinformowana o rodzaju wybranego zabiegu, wskazaniach do jego przeprowadzenia, możliwych do uzyskania efektach oraz przebiegu samego zabiegu. Powinna też zostać pouczona o wszelkich przeciwwskazaniach i niebezpieczeństwach, z jakimi wiązać się będzie mogło jego przeprowadzenie. Brak pełnej informacji o zabiegu w zasadzie powinien zdyskwalifikować gabinet medycyny estetycznej, nakazując wybierać wśród konkurencyjnych podmiotów.

Kolejnym czynnikiem, którego nie powinniśmy lekceważyć przy wyborze miejsca, w którym zdecydujemy się na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej, jest opinia dotychczasowych pacjentek, które wykonywały już zabiegi u danego podmiotu. Powtarzające się, negatywne opinie o personelu lub jakości zabiegów powinny wzbudzić w nas czujność oraz nakazać zweryfikować solidniej gabinet medycyny estetycznej po to, aby zapobiec nieprawidłowemu wykonaniu zaplanowanego zabiegu. Warto ponadto zwrócić uwagę na takie aspekty funkcjonowania gabinetu jak liczba zatrudnionego personelu oraz posiadane przez poszczególnych pracowników kwalifikacje i doświadczenie, rodzaj wykorzystywanego sprzętu i urządzeń, a także kwestie związane z czystością oraz higieną panującą w pomieszczeniach i gabinetach. Wypadkowa wszystkich tych składników pozwolić powinna nam wybrać odpowiedni gabinet, w którym bezpiecznie przeprowadzimy wymarzony zabieg.

Więcej szczegółów na: http://www.freshmed.com.pl/gabinet-medycyny-estetycznej/medycyna-estetyczna-katowice

asdasdasdasdas
Home