Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 03 październik 2017 13:47

TESCO. Hipoterapia, szkolenie strażaków czy liga amatorska?

Do 31 października klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W Suchej Beskidzkiej i okolicy  konkurują ze sobą: Fundacja „Jowisz”,  Ochotnicza Straż Pożarna w Juszczynie oraz Fundacja Mieszkańców Aktywnych „Audeo Actio”. Jedna z nich otrzyma grant na realizację swojego pomysłu.

Odpowiedź na realną potrzebę

Pierwsze dwie edycje programu pokazały nam jak wiele dobrego mieszkańcy są w stanie zrobić przy naszej pomocy. Fantastyczne inicjatywy, pozytywna energia i zaangażowanie organizacji, mieszkańców, klientów i pracowników Tesco  utwierdza nas w przekonaniu,
że program jest potrzebny. Naszym zdaniem wszystkie projekty są wspaniałe, już nie możemy się doczekać rezultatów tej edycji  
– mówi Daria Kulińska Członek Rady Fundacji Tesco.

Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. W regionie w gronie finalistów znalazły się:

Fundacja „Jowisz”, która pragnie przyczynić się do poprawy życia osób niepełnosprawnych poprzez zajęcia hipoterapii , a także zajmuje się promocją zdrowia. Środki z grantu przeznaczy na przeprowadzenie zajęć nauki jazdy konnej dla dzieci.

Ochotnicza Straż Pożarna w Juszczynie, która prowadzi działalność mającą na celu zapobieganie pożarom, bierze udział w akcjach ratowniczych, a także prowadzi działalność kulturalną, edukacyjną i rozrywkową. Środki z grantu przeznaczy na zorganizowanie szkolenia z ratowania życia i zdrowia dla strażaków.

Fundacja Mieszkańców Aktywnych „Audeo Actio", która promuje sport i kulturę oraz kultywuje rodzime tradycje. Środki z grantu przeznaczy na organizację i promocję Amatorskich Lig Powiatu Suskiego.

O tym, który projekt zwycięży i otrzyma grant w wysokości 5000 złotych, zdecydują mieszkańcy regionu.

 

NA TE PROJEKTY MOŻESZ GLOSOWAĆ W NASTĘPUJĄCYCH SKLEPACH

 

 

Obrady jury w III edycji były bardzo trudne. Wszystkie organizacje wykazały się dużym zaangażowaniem i podjęcie decyzji odnośnie tych, które przejdą pod etap głosowania, nie było proste. Cieszymy się, że pracujemy przy projekcie, który wzbudza tyle emocji – mówi Adam Chabiera, koordynator Programu „Decydujesz, pomagamy”; Pracownia Badań
i Innowacji Społecznych „Stocznia”.  

Liczy się każdy głos                       

Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami.  W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana po 13 listopada 2017  na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Wszystko w rękach mieszkańców

To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Od 3 do 31 października potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy powalczą o 125 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia. Lista finalistów, którzy biorą udział w głosowaniu dostępna jest na stronie internetowej programu.

Uczestnicy programu z całej Polski powalczą o granty o łącznej sumie 625 000 złotych. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów
w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.

 

asdasdasdasdas
Home