Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 07 listopad 2017 09:18

Rodzaje koszy na ubrania i zasady ich wybierania

Napisał

Kosze na ubrania to niezbędny element wyposażenia każdego mieszkania. Służą one do przechowywania brudnych rzeczy, które są przeznaczone do prania. Istnieją dwie zasadnicze odmiany takich koszy. Ponadto te produkty z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego różnią się między sobą pojemnością oraz wykończeniem. Wybór koszy do ubrań jest tak duży, że każdy znajdzie wśród nich produkt idealnie dostosowany do swoich potrzeb.

Rodzaje koszy na ubrania

Kosze na ubrania można podzielić na te, które służą do przechowywania w nich brudnej odzieży, jak i takie, z  pomocą których można zanieść wypraną odzież do suszarki lub też na linki do ogrodu, a gdy wyschnie – z powrotem do mieszkania.

Kosze do przechowywania prania posiadają zwykle klapę zamykającą, dzięki czemu przykry zapach brudnych ubrań nie roznosi się po mieszkaniu. Obie odmiany koszy wyposażone są często także w wygodne uchwyty, które ułatwiają ich przenoszenie.

Uchwyty zastosowane w koszach mogą być wewnętrzne (zwykle spotyka się je w koszach do transportu prania), jak i zewnętrzne (takie rozwiązanie częściej jest stosowane w produktach do przechowywania brudnej odzieży).

Kosze na ubrania - pojemność

Pojemność kosza na ubrania może być różna. Najmniejsze posiadają od 40 do 50 litrów. Są to głównie kosze służące do transportu wypranych i wysuszonych rzeczy, ale spotyka się wśród nich także kosze zamykane do przechowywania brudnych rzeczy do prania.

Takie wyroby sprawdzą się w przypadku dzieci oraz singli. Pary i większe rodziny powinny zdecydować się z kolei na kosze przekraczające swoją pojemnością 50 litrów - najlepiej te 60-litrowe. Nie będzie ich trzeba dzięki temu tak szybko opróżniać.

Wykończenie kosza na ubranie

Istnieje możliwość zakupu jednolitych koszy na ubrania, w jednym kolorze ale także takich, które dzięki ciekawemu wykończeniu są w stanie wpłynąć na wystrój. Doskonałym tego przykładem są produkty imitujące swoim wyglądem rattan.

Bardzo dobrze sprawdzają się ona szczególnie jako kosze do przenoszenia wypranych i wysuszonych rzeczy. Świetnie komponują się one m.in. z meblami ogrodowymi lub balkonowymi wykonanymi z technorattanu.

Również kosze do przechowywania brudnych ubrań wyglądają niezwykle atrakcyjnie w łazience lub w sypialni. Wystarczy dobrać ich odpowiedni kolor. Bardzo ciekawe rozwiązanie stanowią także kosze z ornamentami i napisami.

Doskonale sprawdzą się one w pokojach dziecięcych i młodzieżowych zachęcając dzieci oraz nastolatki do tego, by brudne rzeczy trzymały w jednym miejscu i nie rozrzucały ich po całym pokoju.

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home