Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 02 czerwiec 2014 21:28

Kolorowo i wesoło – czyli Dzień Dziecka w powiecie suskim.

Napisał

W niedzielę nasi milusińscy obchodzili swoje święto.

 

Festyny rodzinne, gminne, piknik charytatywny z licznymi  atrakcjami dla całych rodzin, a w szczególności tych najmniejszych ich członków -  tak w powiecie suskim uczczono Dzień Dziecka.

 

W sobotę odbył się finał akcji charytatywnej organizowanej przez  Stowarzyszenie Moto-Łaje „Motocykliści Dzieciom”. Celem tej dobroczynnej imprezy była pomoc dzieciom z powiatu suskiego, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Specjalnie dla nich zorganizowano zbiórkę artykułów codziennego użytku, artykułów szkolnych, środków czystości, słodyczy - czyli wszystkiego, co może się przydać dzieciom.

Dla najmłodszych zaplanowano szereg atrakcji: gry i zabawy, konkursy plastyczne, karaoke, malowanie twarzy, dmuchany plac zabaw. Odbyły się  również pokazy: ratownictwa medycznego i górskiego oraz energetycznej zumby w wykonaniu grupy NordFit Team.

 

  
Zdjęcia : Adam Dyrcz - pełna galeria na naszym profilu facebook

 

Z myślą o najmłodszych i ich święcie karczmy góralskie w Zawoi przygotowały moc atrakcji na Dzień Dziecka.

W karczmie „Styrnol” odbył się  pokaz ratownictwa, pokaz technik ju jitsu. Było malowanie twarzy, dmuchany plac zabaw, konkursy, niespodzianki. A o godz.19.00 dzieci obejrzały  przedstawienie teatralne pt. „Jacek i Placek”.

W Karczmie Zbójnickiej odbył się Piknik Rodzinny oraz I Zawojska Impreza na Orientację „Ino się nie zgub”. W imprezie mogli wziąć udział wszyscy, którzy mieli ochotę spędzić trochę czasu na bieganiu po okolicy z mapą , poznać uroki Zawoi.

Dzięki współpracy z PKL wszyscy, którzy wzięli  udział w  biegu, byli uprawnieni do wjazdu i zjazdu kolejką "Mosorny Groń".

  

 
zdjęcia: Bartosz Oczkowski

 

Z kolei w Marcówce zorganizowano  charytatywną imprezę pod hasłem „Offroadowy Dzień Dziecka”. Specjalnymi gośćmi były nieuleczalnie chore dzieci z terenu całego województwa śląskiego- podopieczni  Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci. Organizatorami byli Beskidzkie4x4 oraz Bacówka u Harnasia.

  

 

Tak w powiecie suskim świętowano Dzień Dziecka –GALERIA ZDJĘĆ na naszym profilu facebook

 

asdasdasdasdas
Home