Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 04 czerwiec 2014 20:41

Gminne świętowanie w Stryszawie i w Zembrzycach.

Napisał

W ostani weekend mieszkąńcy Stryszawy i Zembrzyc nie narzekali na nudę.

 

„Święto Zabawki Ludowej” za nami. To jedno z  największych wydarzeń kulturalnych w gminie Stryszawa, dlatego co roku cieszy się tak dużym zainteresowaniem. W tym roku impreza odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oficjalnego otwarcia imprezy, które odbyło się w sobotę o godz. 14.00 dokonał wójt Rafał Lasek. Wśród zaproszonych byli: Tadeusz Gancarz – starosta suski i Joanna Bobowska – poseł na Sejm RP.

Główną ideą jak przyświeca Świętu Zabawki Ludowej  jest kształtowanie poczucia więzi dzieci i młodzieży ze środowiskiem, tradycją rodzinną, regionalną i narodową.

W czasie trwania imprezy odbyły się kiermasze sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, kiermasze gastronomiczne. Artyści ludowi nie tylko prezentowali swoją twórczość, ale także pokazywali jak powstaje zabawka.

Organizatorzy imprezy zadbali o wiele atrakcji, by każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Na scenie stryszawskiej  przez całe dwa dni prezentowały się zespoły regionalne, kapele ludowe z Podbabiogórza. Gwiazdami tegorocznej XVIII edycji „Święta Zabawki Ludowej” byli : Kabaret CIACH, kabaret „Kałamasz” – Ławeczka z „Rancza”, folkowy zespół Lachersi oraz zespół Bayer Full.

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji m.in. wesołe miasteczko, karuzele, zamki dmuchane, malowanie twarzy.

O dobrą zabawę dla licznie zgromadzonej publiczności zadbała  prowadząca imprezę – Anna Pituła.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, partner: Województwo Małopolskie

 

  

 

W Zembrzycach również nie narzekano na nudę.

 

W dniach 31.05.2014r – 1.06.2014r odbywały się tam  Szachowe Dni Gminy Zembrzyce.

W sobotę rozgrywano mecze piłki nożnej, siatkowej i koszykowej. Uczestnikami rozgrywek sportowych były dzieci i młodzież szkół z terenu gminy Zembrzyce.

Odbył się także Turniej Szachowy, któremu przyglądali się instruktorzy Akademii Logicznego Myślenia LOGICUM z Krakowa. Z kolei w niedzielę odbyły się  rozgrywki szachowe o Puchar Wójta Gminy. Dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka przygotowano wiele atrakcji: malowanie twarzy, dmuchany plac zabaw, program interaktywny „Bajkowy Świat Smerfów”. Przed zembrzycką publicznością zaprezentowały  się zespoły: Trojoki, Klezmer Band oraz  miejscowa Orkiestra Dęta „Rytm”. Odbyły się także pokazy samochodów wyścigowych, które wykonali uczniowie z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej pod kierunkiem nauczycieli. Kolejna a atrakcji Szachowych Dni Gminy Zembrzyce był pokaz energetycznej zumby w wykonaniu instruktorki Gabrieli Bryndzy z Nordfit Team. W trakcie trwania imprezy odbyły się również  kiermasze sztuki ludowej i  kiermasze gastronomiczne. Przyznano także nagrody i wyróżnienia w konkursie na „Najpiękniejszy ogród przydomowy”.

Zdjęcia :Bogusław Dobisz

  

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
Home