Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 25 styczeń 2018 04:23

Ile kosztuje jeden dzień parkowania przy lotnisku Balice?

Zamierzasz pojechać własnym autem na lotnisko w podkrakowskich Balicach i zostawić je tam aż do powrotu z podróży? Takie rozwiązanie wcale nie musi być związane z bardzo wysokimi kosztami. Ile będziemy musieli zapłacić za jeden dzień parkowania przy lotnisku Balice?

 

Na lotnisko w podkrakowskich Balicach możemy dojechać obecnie na kilka sposobów – dostępne jest połączenie kolejowe z Krakowa oraz z Wieliczki, można też wybrać dojazd autobusami z Krakowa i z innych miast w Polsce, a także pojechać taksówką. Można też wybrać własne auto. To najlepsze rozwiązanie wtedy, gdy nie mamy bezpośredniego połączenia z lotniskiem lub wtedy, gdy zależy nam na szybkości i komforcie dojazdu.

 

Lotnisko w Balicach dysponuje własnymi, oficjalnymi parkingami, ale możemy też wybrać prywatny, nieoficjalny parking lotnisko Balice położone jest w odległości kilkuset metrów od parkingów prywatnych. Na co warto się zdecydować przy parkowaniu długoterminowym?

 

Oficjalny parking lotniska Balice

Lotnisko ma parking wielopoziomowy położony naprzeciwko terminala oraz dwa parkingi terenowe. Parking wielopoziomowy to cena 55 złotych za pierwszą dobę, a następnie 25 złotych za każdą następną rozpoczętą dobę. Ceny na parkingu terenowym są nieco niższe i wynoszą odpowiednio 45 i 15 złotych. Zatem jeśli chcielibyśmy zaparkować na tydzień, zapłacilibyśmy od 135 złotych do 205 złotych.

 

Parkowanie powyżej dwóch tygodni to niższe ceny – wtedy każda rozpoczęta doba po 2 tygodniach to od 10 do 15 złotych.

 

Prywatne parkingi przy lotnisku Balice

Jak widać, ceny na oficjalnym parkingu nie należą do niskich. Jeśli będziemy chcieli zapłacić niższą sumę, warto sprawdzić oferty prywatnych parkingów, na których zapłacimy kilkukrotnie mniej.

 

Za taki parking Kraków lotnisko zapłacimy tylko około 6-10 złotych za jedną dobę, dlatego tydzień parkowania będzie kosztował nas od 42 do 70 złotych. To naprawdę bardzo okazyjna cena, biorąc pod uwagę podane powyżej ceny na parkingach oficjalnych. Poziom bezpieczeństwa jest taki sam i możemy dodatkowo skorzystać z transferów na lotnisko oraz z lotniska, więc nie musimy iść na nie sami z walizkami.

Home