Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 26 styczeń 2018 10:41

Narty w Dolomitach – Kronplatz

Jesteś fanem sportów zimowych? Narty czy snowboard nie mają przed Tobą tajemnic? A może dopiero planujesz rozpocząć swoją pierwszą przygodę na stoku? Niezależnie od stopnia Twojego zaawansowania, na zimowej mapie Europy jest jedno miejsce, którego nie możesz przegapić, planując białe szaleństwo – kompleks Kronplatz we włoskich Dolomitach. Co sprawia, że miejsce to jest tak wyjątkowe? Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Kronplatz? O tym wszystkim przeczytasz poniżej.

Kronplatz – podstawowe informacje

Kompleks Kronplatz (z włoskiego Plan de Corones) uznawany jest za najlepszy ze wszystkich stoków, jakie oferują Włochy. Przyczyną jego dobrej sławy jest przede wszystkim doskonała infrastruktura, obejmująca 114 kilometrów najwyższej jakości tras zjazdowych i 32 wyciągi, z czego zdecydowaną większość stanowią nowoczesne i komfortowe gondole. Dzięki rewelacyjnemu wyposażeniu stoku, na Kronplatz, pomimo ogromnej popularności tego miejsca, nie ma uciążliwych kolejek. Duża liczba nowoczesnych wyciągów jest w stanie przewieźć prawie 64 000 osób w ciągu zaledwie godziny!

Na terenie kompleksu Kronplatz znajdziesz trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności – niebieskie (łatwe, dla początkujących), czerwone (trudne) oraz czarne (bardzo trudne, dla zaawansowanych narciarzy). Do najpopularniejszych, ale i najbardziej wymagających tras na terenie Kronplatz należą Erta, Sylvester, Hernegg, Piculin oraz Pre da Peres, nazywane Czarną Piątką.

Niemal wszystkie trasy zjazdowe rozpoczynają się na szczycie Kronplatz. Dzięki wyjątkowej, zaokrąglonej budowie wierzchołka góry, przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi trasami jest komfortowe. Szczyt położony jest na wysokości 2 275 m n.p.m. (powyżej obszaru drzew), dzięki czemu zapewnia zachwycający widok na Dolomity oraz Alpy Zillertalskie.

Kronplatz – karnety

Dla amatorów zimowego szaleństwa w Dolomitach przygotowano dwa rodzaje karnetów. Pierwszy z nich, nieco tańszy, zapewnia jedynie dostęp do kompleksu zlokalizowanego na górze Kronplatz. Drugi z nich to DolomitSuperskiSki Pass – karnet, który obowiązuje na znacznie szerszym obszarze Dolomitów i obejmuje aż 15 kompleksów, oferujących łącznie 1 220 kilometrów tras zjazdowych i 460 wyciągów.

Kronplatz – organizacja wyjazdu

Chociaż wyjazd zimowy można zorganizować na własną rękę, zdecydowanie bardziej komfortową (i bardziej ekonomiczną) opcją będzie skorzystanie z oferty profesjonalnego touroperatora. Ciekawą ofertę wyjazdu w rejon Kronplatzznajdziesz m.in. w Primoris Travel. W przygotowanym programie wyjazdu firma oferuje nie tylko czas na sporty zimowe (na stokach Kronplatz, Cortina d’Ampezzo, Alta Pusteria czy Alta Badia), ale także wyjątkowe atrakcje, takie jak Zip Line, loty paralotnią czy wędrówkę z pochodniami.

Home