Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 27 styczeń 2018 22:47

Niezapomniany charytatywny koncert Antoniny Krzysztoń dla Szczepana Kachnica

W piątek 26 stycznia br. o godz. 18:00 wystąpiła w naszym kościele w Lachowicach znana i lubiana piosenkarka Antonina Krzysztoń.

 

Przy zgaszonym świetle do kościoła weszła Antonina. Rozpoczęła się pierwsza część koncertu. Artystka stojąc boso na posadzce, pośrodku kościoła z twarzą skierowaną w stronę ludu, z niezwykłym skupieniem i przejęciem zaśpiewała: „Gdy zapada zmierzch”. Towarzyszyły jej delikatne dźwięki wydawane przez niewielkie drewniane instrumenty.

Była to niezwykła modlitwa i medytacja, w której pogrążyli się wszyscy uczestnicy koncertu.

Entuzjastycznie były przyjmowane kolejne kolędy i bardzo znane utwory takie jak: „Inny świat”. Kilkakrotnie artystka była przywoływana do kościoła oklaskami zebranych na koncercie. Nie obyło się bez bisów. Koncert zakończył się owacją na stojąco i był wielkim wspaniałym wydarzeniem artystycznym.

Na zakończenie koncertu Antonina Krzysztoń przeszła w stronę prezbiterium i swoim najsłynniejszym utworem „Perłowa łódź” zaśpiewała dla Szczepana Kachnica.

Kochani z serca dziękuję księdzu proboszczowi Wiesławowi Ryżce, za wielkie wsparcie, życzliwość i umożliwienia mi zorganizowania tego koncertu w naszym drewnianym kościółku.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć również naszych sponsorów, których wsparcie pomogło mi w realizacji tego spotkania - z serca dziękuję Państwu Halinie i Krzysztofowi Pacyga, Pani Dorocie Lipa, Państwu Ewie i Jerzemu Daniec, Panu Andrzejowi Kwaśny, Pani Justynie Tokarz, Panu Łukaszowi Kulka, Panu Jackowi Krzemiński oraz Panu Józefowi Pchopień.

Dziękuję księdzu Stanisławowi Migiel z parafii św. Anny w Stryszawie, za bezpłatne wypożyczenie profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego oraz jego obsługę.

Dziękuję służbom zabezpieczającym, które czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Nade wszystko dziękuję jednak Wam kochani, którzy tak licznie przybyliście. Dziękuję za obecność, za serce, za to że nie jesteście obojętni wobec ludzkiego cierpienia.

Szczepanowi i jego najbliższym, pragnę zadedykować słowa jednej z piosenek Pani Antoniny: ,,Przeszłe dni - jedna łza przez nią widzę uśmiechniętą twarz. Tylko Twoją uśmiechniętą twarz."

W jednym z wywiadów Pani Antonina powiedziała, że Święta Rodzina uczy nas, jak przetrwać i jak trudne sytuacje mogą się potem z perspektywy czasu okazać niezwykłe i przemieniające wszystko – ufamy, że będzie tak również w przypadku Szczepana.

Wpisując się do parafialnej księgi pamiątkowej artystka napisała: „Dziękuję z całego serca za zaproszenie, za to, że mogłam spotkać tylu miłych ludzi! Bóg zapłać za gościnę. Życie jest listem – czytaj go, życie jest światłem – zobacz to, życie jest prawdą – poznaj to, życie jest z Boga – poczuj to, z serca głęboko…” Antonina Krzysztoń.

Grzegorz Krawczyk

Home