Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 29 styczeń 2018 18:43

Kolędy w wykonaniu Bel Canto rozbrzmiały w Jordanowie (wideo)

W późne, niedzielne popołudnie 28 stycznia, w hali ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie miał miejsce tradycyjny koncert kolęd w wykonaniu chóru Bel Canto pod batutą Kseni Miśkiewicz.

- Witam wszystkich państwa na wspólnym kolędowaniu "Kolędujmy wszyscy wraz" - przywitała wszystkich zgromadzonych Ksenia Miśkiewicz. - Idea jest taka, byśmy sobie przypomnieli jak to kiedyś kolędowano - stwierdziła, przypominając o po raz pierwszy wydrukowanych śpiewnikach zawierających kolędy z XVI i XVII wieku. Ich wyprodukowanie zostało sfinansowane dzięki dotacji z jordanowskiego magistratu.

- "Święta, święta i po świętach, nikt już o nich nie pamięta [...] zjadłem wilię, zjadłem barszczyk i już jestem o rok starszy..." - cytując tekst ks. Jana Twardowskiego, Dyrektor ZS w Jordanowie mgr Rafał Rapacz nawiązał do 18-lecia chóru, który właśnie w 2000 r. rozpoczął swoją działalność i do dnia dzisiejszego bawi wszystkich swym śpiewem.

Do koncertu w Jordanowie niepowtarzalny akompaniament tworzył zespół w składzie Marek Kenig - gitara, Michał Peiker - perkusja, Jakub Imielski - trąbka oraz Wojciech Inglot - piano. 

 

Kolędujmy wszyscy wraz - Chór Bel Canto from sucha24.pl on Vimeo.

Home