Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 30 styczeń 2018 20:59

Jak wybrać dobrą salę na imprezę rodzinną

Sala na wesele, przyjęcie rodzinne, chrzciny czy komunię św. - jakąkolwiek formę spotkania planujesz, zadbaj o szczegóły. Podpowiadamy, jak wybrać dobry lokal na uroczyste familijne spotkanie.

Niezależnie od tego, czy w planie jest skromna uroczystość ślubna czy huczne wesele, niewielki obiad rodzinny z okazji chrzcin czy też celebracja komunii przez szerokie grono przyjaciół - wszystko sprowadza się do jednego: odpowiedniego klimatu, komfortu i satysfakcji.

Organizując imprezę rodzinną chcemy, by lokal, obsługa i menu doskonale wpisywały się idealnie w nasze oczekiwania i wizję. Ważne jest również to, by wynajem sali nie był nadmiernie absorbujący: wybór lokalu ma być konkretny - to właściciel musi zapewnić doskonały poziom usługi. A goście? To ich czas: rozmów, spotkania, czasami tańców czy innych zabaw. Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą salę na przyjęcie?

Wypoczynek połączony z imprezą

To coraz bardziej popularne zestawienie - Polacy szukają miejsca, które zapewni im nie tylko salę restauracyjną, ale również możliwość wypoczynku. To swoisty pakiet: zabawa oraz relaks, wspólny posiłek, ale i np. spacer po malowniczej okolicy. Stąd rosnąca popularność takich imprez w malowniczych miejscowościach w górach. To, że wesele przenosi się tam na kolejny dzień i przeistacza w krótkie mini-wakacje to już standard. Coraz częściej jednak również inne formy spotkań rodzinnych - chociażby rocznica ślubu czy chrzciny będące okazją do dużego spotkania najbliższych - zmieniają się w 2- lub 3-dniowy pobyt w górach i są okazją na wspólne podróże po okolicy. W Beskidach popularne są m.in. wycieczki do Krakowaczy wyjazdy w wysokie góry.

Przystosowanie do liczby gości

Dobra sala weselna - jak i każdy lokal na imprezy rodzinne - musi doskonale odpowiadać konkretnym potrzebom grupy. Kilkudziesięciu osób nie można stłoczyć w małej i ciasnej salce kominkowej; z kolei obiad dla 10 osób w wielkiej przestrzeni na kilkaset osób sprawi wrażenie groteskowe. Stąd tak ważna jest uniwersalność. Sala na przyjęcie powinna być uniwersalna: odpowiednia zarówno na niewielką, skromną uroczystość jak i większe przyjęcie po odpowiedniej aranżacji wnętrza.

Detale, które zmieniają wygląd

Ważne, by sala restauracyjna została odpowiednio przygotowana do konkretnego wydarzenia. To standardowe rozwiązanie w przypadku sal weselnych. Podobne pomysły można wdrożyć jednak również w przypadku innych imprez okolicznościowych. Przyjęcia rodzinne, bale i studniówki, specjalny uroczysty obiad, chrzciny, komunie, jubileusze, urodziny czy imieniny - każda taka okazja jest szansą na specjalne udekorowanie wnętrza. Obejmować może specjalne kwiaty, wyjątkowe przystosowanie stołów czy np. stołów. - Ważne, by patrzeć na każdą imprezę indywidualnie i przez pryzmat konkretnego wydarzenia. Dla naszych gości to wyjątkowe wydarzenie, więc ową wyjątkowość trzeba szczególnie podkreślić. Stąd dbałość o szczegóły. Nie chodzi tylko o sam wystrój, ale chociażby jakość zastawy - zauważa Jacek Trybała, który prowadzi salę na przyjęcia w Zawoi.

Atrakcje i możliwości

Coraz częściej przyjęcia - zarówno te rodzinne jak i o innym charakterze: imprezy firmowe, studniówki czy branżowe konferencje - nie są już tylko formą wspólnej kolacji. Oferta jest - bo być musi - poszerzana o kolejne opcje. W ten sposób dobra sala na wesele lub przyjęcie komunijne powinna zawierać kącik - a najlepiej odrębną salę - dla dzieci. W ten sposób łatwiej zapewnić im opiekę, zorganizować, scentralizować, wskazać ich konkretne miejsce podczas imprezy.

Ośrodek wypoczynkowy Zawojka zwraca uwagę na to, jak wiele może zmienić odrębna sala, która ma multimedialny charakter. Może być wykorzystana zarówno jako odrębne pomieszczenie na imprezy firmowe idealne do wewnętrznego konkursu pracowników, jak i przestrzeń, w której animator - podczas wesela - organizuje zabawy dla dzieci z wykorzystaniem wszelkich dobrodziejstw techniki.

Sprawdzona sala na imprezy powinna również zapewnić atrakcje, które na pierwszy rzut oka wydają się być banalne, ale podczas imprez - niezależnie od ich charakteru - okazują się być źródłem doskonałej zabawy. Wystarcza do tego stół do tenisa stołowego, popularne “piłkarzyki” czy stół do snookera. Niektóre ośrodki idą jeszcze dalej w propagowaniu rekreacji podczas organizowanych imprez. - Nasi goście cenią sobie np. fakt, że tuż obok jest wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Proszę wierzyć, nieraz zdarzało się, że podczas imprez rodzinnych i firmowych panowie doskonale się tam bawili. I to nawet w krawatach - zauważa z uśmiechem Jacek Trybała z Zawojki. 

Home