Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 01 luty 2018 04:42

Rejsy - nowy sposób na zwiedzanie Chorwacji

Chorwacja to piękny kraj. Z tym stwierdzeniem zgadzają niemal wszyscy, którzy go odwiedzili. Znajduje się również na liście turystycznych marzeń wielu Polaków. Póki co większość turystów decyduje się na tradycyjne zwiedzanie tego bałkańskiego państwa. Na znaczeniu zyskują jednak także rejsy, które są świetną alternatywą dla wszystkich miłośników przygód.

Na lądzie czy na morzu?

Chorwacja słynie przede wszystkim ze swojego wybrzeża. To właśnie czyste i szerokie plaże, a także krystaliczna woda Morza Adriatyckiego, kuszą przyjezdnych gości w pierwszej kolejności. Wielu z nich ma już na swoim koncie niejeden urlop w Chorwacji. Jeżeli chcą po raz kolejny wybrać się w tamte rejony, ale szukają jakiejś ciekawej odmiany, z całą pewnością można polecić im rejsy w Chorwacji.

Dzięki nim zyskuje się szansę odwiedzenie w czasie jednej wycieczki wielu chorwackich portów i miast. W planie podróży znajdują się jednak nie tylko duże znane miasta, ale również mniejsze i nie tak oblegane przez turystów nadmorskie miasteczka. To właśnie tam często można zaznać prawdziwego chorwackiego życia. Można spróbować lokalnych specjałów w restauracjach, spokojnie znaleźć wolne miejsce na szerokiej plaży, pozwiedzać, a potem ruszyć dalej.

Rejsy w Chorwacji coraz popularniejsze

- Rejsy wybierane są przez turystów znad Wisły coraz chętniej - informuje konsultant serwisu Rejsomat.pl, oferującego m.in. rejsy w Chorwacji. I dodaje, że Polacy stają się bardziej świadomymi swoich potrzeb turystami. Zamiast iść za tłumem i robić to samo, co znajomi, szukają własnych pomysłów na spędzenie wakacji z bliskimi oraz przyjaciółmi.

Właśnie do tego rejsy nadają się wyśmienicie. Na pokład zabiera się najbliższych, a czas wspólnie spędzony na pokładzie jednoczy ludzi i procentuje także pod powrocie do domu. Co prawda do Chorwacji nie jest daleko, ale podróż samochodem czy autokarem bywa wyczerpująca. Lepiej znaleźć dogodne połączenie lotnicze do wybranego portu. Potem wchodzi się na pokład i oddaje cudownej beztrosce.

Nad bezpieczeństwem uczestników oraz programem wycieczki czuwa profesjonalny skipper. Nie trzeba samodzielnie prowadzić samochodu, martwić się o parkingi czy rezerwację miejsc w kolejnych hotelach. Nocleg jest zapewniony na łodzi, na zwiedzanie i odpoczynek w porcie ma się dokładnie tyle czasu, ile się potrzebuje, a na pokład wraca się bez pośpiechu. Chyba że komuś zależy na tym, by jak najwięcej czasu spędzić na morzu. Wówczas nie trzeba stawiać nogi na lądzie przez cały rejs.

Rejsy dają więcej możliwości

Przede wszystkim rejsy to okazja nie tylko do zwiedzania, kupowania pamiątek czy opalania. Dają one także możliwość nauczenia się wielu nowych rzeczy. Bardzo polecane są chociażby dla dzieci i młodzieży. Podczas rejsu młody człowiek opanowuje podstawowe umiejętności związane z prowadzeniem łodzi oraz życiem na otwartym morzu. Uczy się dyscypliny, a do tego spędza czas aktywnie, co we współczesnym świecie i przy tak poważnym problemie otyłości jest bardzo cenne.

Rejsy to także okazja do delektowania się cudownym klimatem wybrzeża Adriatyku. Na lądzie temperatura latem bywa bardzo nieznośna. Tymczasem na pełnym morzu jest rześko i przyjemnie, można się też szybko opalić na pokładzie. Plan rejsu dostosowuje się do swoich oczekiwań. Na bieżąco można go także zmieniać po rozmowie z opiekunem wycieczki, czyli skipperem.

Chorwację zwiedza się na różne sposoby, ale rejsy zdecydowanie wysuwają się na prowadzenie w rankingu form wypoczynku w tym kraju. Warunki są tam do żeglowania idealne, a wynajem łodzi coraz bardziej przystępny.

Home