Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Jak zabezpieczyć auto przed korozją

Przytrafia się nawet najlepszym. Jeśli używamy naszego samochodu na co dzień, prawdopodobnie w końcu zauważymy pierwsze ogniska korozji. Jak zabezpieczyć samochód, by uchronić go przed największą zmorą motoryzacji?

Auto trzymamy w garażu

Czołowym przeciwnikiem karoserii naszego auta są warunki atmosferyczne. To właśnie pogoda dokonuje największych zniszczeń, czy to przez wilgoć, zmienność temperatur lub promienie UV. Aby się przed tym zabezpieczyć, należy wynająć garaż. W ten sposób zabezpieczymy go przed rdzą i innymi przypadłościami, które mogą się pojawić w ciągu całego roku, niezależnie od sezonu. Zimą zaleca się garaże ogrzewane, by pozbyć się dodatkowych pokładów wilgoci z auta. Nie jest to jednak konieczne.

 

Konserwacja i właściwe środki

Właściwe czyszczenie pojazdu to klucz do sukcesu. Nie tylko zapewnia nam poprawę wizerunku jako kierowcy zadbanego samochodu, ale także chroni przed substancjami znajdującymi się na drodze. Pozostawienie go brudnego może mieć przykre konsekwencje – ewentualne odpryski, których nie zauważymy pod warstwą pyłu czy błota mogą skutkować powstaniem pierwszego ogniska rdzy, jeśli będą dość głębokie. Częste wizyty na myjni nie są oczywiście wymogiem. Wystarczy, jeśli nasze samochody odwiedzą ją przynajmniej dwa do trzech razy w miesiącu, w tym raz także z dodatkowym woskowaniem. To zapewni mu ochronę zarówno przed rdzą, jak i ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak mniejsze odpryski czy promienie UV.

 

Zakup auta odpornego na korozję

Wiele pojazdów zostało już zabezpieczonych przed korozją i nie wymagają zbyt dużego wysiłku w utrzymaniu ich w stanie bliskim nowości przy odpowiednim użytkowaniu. W przypadku rdzy, kiedy już zaatakuje ona auto, bardzo ciężko się jej pozbyć, dlatego tak ważne jest, by pilnować profilaktyki. Wiele samochodów jest ocynkowanych, co trwale zabezpiecza je przed korozją. Niezależnie od tego wizyty na myjni i dbanie o stan auta są wskazane. Ewentualne uszkodzenia mogą prowadzić do zniszczenia pokrywy antykorozyjnej, skutkując obniżeniem jej efektywności. Sprawdź ofertę samochodów na salonautpoleasingowych.pl

Home