Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 10 luty 2018 08:07

Geodezyjne zmagania w Kantym

8 lutego 2018 r. w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim odbył się Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy z Elementami Geodezji pod hasłem „Matematyka językiem natury”. Wzięli w nim udział uczniowie III klas gimnazjum ze szkół powiatu suskiego: Grzechyni, Makowa Podhalańskiego, Skawicy, Stryszawy, Zawoi Centrum, Zawoi Wilcznej.

 

W miłej atmosferze tłustego czwartku uczestnicy turnieju nie tylko rozwiązywali teoretyczne zadania z matematyki oraz nauk przyrodniczych. Umiejętności matematyczne mieli okazję wykorzystać w praktyce, dokonując pomiarów geodezyjnych pod okiem nauczyciela geodety oaz uczniów Technikum Geodezyjnego.

W części pierwszej uczniowie mieli możliwość pracować z profesjonalnym sprzętem geodezyjnym, przy okazji zapoznając się z tak atrakcyjną i przyszłościową dziedziną wiedzy, jaką jest geodezja. W drugim etapie uczestnicy zdobywali punkty, rozwiązując zadania matematyczno - przyrodnicze, zaś trzecia część miała formę zabawy, w której uczestniczyła też gorąco dopingująca publiczność.

Zwyciężyła klasa IIIa z Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej w składzie: Ewelina Kozina, Karina Szczurek i Adam Trawiński pod opieką pani Marty Koziny. Miejsce II zajęła drużyna z Grzechyni w składzie: Daria Stokłosa, Jacek Kołacz i Kamil Kudzia - podopieczni pani Aleksandry Lasy-Ostruszki. III miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim: Angelika Gancarz, Jakub Możdżeń i Konrad Sularz - uczniowie pani Agnieszki Barzyckiej.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorzy serdecznie gratulują młodzieży i opiekunom. Jednocześnie zapraszają na kolejną edycję konkursu za rok.

Home