Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 20 luty 2018 10:38

Jeśli fitness lub taniec to tylko tutaj!

Jakiś czas temu Akademia Tańca i Fitness "Lady Fitness" postanowiła zaprosić na zajęcia mieszkańców Suchej Beskidzkiej i okolic - co u nich? Jakie są dalsze plany? Pytamy instruktorki Lady Fitness.

Co zmieniło się od naszego ostatniego spotkania w Lady Fitness?
- Przede wszystkim mamy nową, świetną lokalizację. W związku z rozwojem (nasi instruktorzy pracują aż w 6 miejscowościach) postawiliśmy na ciepłe i bezpieczne miejsce zarówno dla dzieci, ich rodziców i kobiet trenujących fitness. Zadbaliśmy o spory parking, kącik z gazetą i małym poczęstunkiem dla oczekujących oraz całodobowy monitorowany obiekt.

Czy to znaczy, że także w Suchej Beskidzkiej osiągacie sukcesy? Jako zawodniczki same przecież jesteście przykładem nie tylko świetnych trenerek, ale tancerek?
Tak, w Suchej Beskidzkiej jest nas zdecydowanie więcej niż kiedyś. Myślę, że ludzie doceniają profesjonalne podejście, wymagania ale i "ludzkie" spojrzenie na każdy przypadek. Jako trenerki tańca i fitness faktycznie mamy za sobą spory bagaż doświadczeń tanecznych- Oliwia miała spore osiągnięcia na zawodach ogólnopolskich i podium na festiwalu międzynarodowym w zespole. Ja także wiele lat przetańczyłam i udało się zdobyć m.in złoto w Grand Prix Polski, Mistrzostwo Polski Południowo-Wschodniej i V-ce Mistrzostwo Polski seniorów. Rok 2017 przyniósł mi debiut w zawodach sylwetkowych kat. bikini fitness -udało się stanąć na podium. Dużym przeżyciem było także zaprezentowanie się na międzynarodowych zawodach Diamond Cup. Kilka miesięcy temu naszej zawodniczce zaproponowano powołanie do kadry Polski i wyjazd na Mistrzostwa Świata. Lady Fitness może pochwalić się przygotowaniem zawodniczek i złotymi medalami w Mistrzostwach Polski Cheerleaders i Fitness Gimnastycznym. Nasza najmłodsze Mistrzynie Polski mają 7 i 9 lat! Zespoły juniorek zdobyły II miejsce na międzynarodowym festiwalu tanecznym.

Świetne wyniki! Jak dochodzi się do takich sukcesów?
Przede wszystkim to samozaparcie i uczciwość w treningach. Jeśli chodzi o dzieci i młodzież dużą rolę odgrywają rodzice, którzy będą sumiennie dawać przykład dzieciom i zawozić na treningi. Nie ma nic gorszego niż zmarnowany talent. Jeśli chodzi o nas- instruktorzy muszą być osobami z doświadczeniem, wiedzą i miłością do ludzi. Niedawno wróciłyśmy z międzynarodowego szkolenia, więc trzeba stawiać na ciągły rozwój. Nie lubimy nazywać się fitness klubem, ale akademią - u nas nie znajdą Państwo "dorywczych i przypadkowych" zajęć dla dzieci czy dorosłych, które nie odbędą się jeśli będą np. 4 osoby - grupa funkcjonuje albo nie. Stawiamy na cele i jakość a nie ilość. Wolimy "mniej a lepiej". Doceniamy i motywujemy do systematyczności, rozwoju, poprawy dla samego siebie, czy to w treningu kobiet czy tańcu dzieci i młodzieży.

Co aktualnie znaleźć można w waszym grafiku?
Myślę, że to czego ludzie poszukują a nie mogli znaleźć w okolicy. Rzetelnie prowadzone treningi ogólnorozwojowe dla dzieci z akcentem na gimnastykę i gibkość - instruktorka pomaga pokierować dzieckiem w stronę tańca nowoczesnego, współczesnego (mającego nieco powiązań z baletem) lub cheerleaders (tu z kolei nacisk na gimnastykę i elementy akrobatyki). Jeśli chodzi o kobiety mamy naprawdę świetną jak my to mówimy "grupę wsparcia". Uwielbiam zajęcia fitness z paniami, ponieważ ćwiczymy z wykorzystaniem mojego planu treningowego (modelowanie kobiecej sylwetki, spalanie, wskazówki żywieniowe i treningowe) - mówi trenerka i zawodniczka bikini fitness Ania. Ale najważniejsza jest atmosfera tych zajęć - jest na prawdę kameralnie, rodzinnie i bardzo wesoło! Mamy także wiele par, które uczą się u nas pierwszego tańca. Czasem na treningi personalne brakuje już doby...

Jakie są więc dalsze cele i plany?
 Ja obecnie przygotowuję się do sędziowania Mistrzostw Polski Cheerleaders - mówi założycielka Lady Fitness. My już swoje "wytańczyłyśmy" więc ważne są dla nas plany naszych klubowiczów - twierdzi Oliwia. To naprawdę wspaniałe uczucie zobaczyć uśmiech kobiety z powodu zmiany rozmiaru na mniejszy lub sukcesu tanecznego dziecka. Dziewczyny z naszego zespołu "Royal Dancers" w Suchej Beskidzkiej, zaledwie po kilku miesiącach treningu z instruktorką Oliwią, zdobyły I miejsce na powiatowym festiwalu tanecznym w Makowie. Teraz przygotowują się do dalszych występów. Na pewno dla naszej całej "tanecznej rodziny" z Lady Fitness tak jak w roku ubiegłym organizować będziemy Galę Tańca z licznymi atrakcjami. W roku poprzednim pomogliśmy przy okazji Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami loterią fantową w której główną nagrodą oprócz voucherów do salonów kosmetycznych i restauracji była przejażdżka Lamborghini. Musimy to powtórzyć! Jak zwykle naszych klubowiczów będziemy zapraszać na inne towarzyszące imprezy.

Właśnie - jakie są te najbliższe?
Zawsze musi się coś dziać! W grudniu przykładowo rozdawaliśmy nagrody "Najlepszego Sportowca Lady Fitness" i klubowe prezenty, w Walentynki losowaliśmy zestawy kosmetyków dla Pań które wykupiły karnety na luty, dzieci miały trening " Piżama Party". Lada chwila Dzień Kobiet, ale niech pozostanie on niespodzianką... W poprzednim roku nasze kochane kobiety mogły zrelaksować się po treningu tańca na szpilkach (high heels dance) przy słodkościach i posłuchać rad od profesjonalnej manicurzystki. Gdy tylko zacznie się robić ciepło, startuje nowy sezon - konkursy i pokazy taneczne. Później jak co roku zapraszamy na obóz sportowo-taneczny, który z doświadczenia wiemy jest jest jednym z najlepszych w Polsce.

Co możemy powiedzieć kobietą, które siedzą w  domu i obawiają się że nie dadzą rady ćwiczyć lub mają "słomiany zapał"?
Od siedzenia nic się nie zmieni. Jest taki cytat "Zacznij kiedy inni szukają wymówek, ćwicz kiedy inni wciąż marzą, nie poddawaj się kiedy inni rezygnują". Taką samą drogę przeszłam ja stając na scenie przed profesjonalnymi sędziami zawodów sylwetkowych jak każda z Was- zaczynamy od decyzji i działania. Każdy musiał od czegoś zacząć i zacisnąć zęby, kiedy się nie chciało. Jeśli frustrują Panie słabe efekty w walce o lepszą sylwetkę, macie pytania odnoście wskazówek żywieniowych i znów miałyście dziś poćwiczyć w domu a nie wyszło (uśmiech), zapraszamy na jeden próbny trening. Nie ma co czekać na sąsiadkę, która wybiera się na treningi od kilku tygodni i robi je systematycznie co pół roku (...śmiech...). Nie ma co tłumaczyć się brakiem czasu, dziećmi i obowiązkami. Kobiety muszą zrobić coś dla siebie i znaleźć czas dla siebie, aby poczuć się lepiej, atrakcyjniej. Mamy w Lady Fitness fantastyczne mamy, babcie, mężatki i panny, które dają radę, więc dlaczego Tobie ma się nie udać?!

Jak najlepiej kontaktować się z Wami w sprawie zajęć?
Wszelkie pytania można kierować w wiadomości na facebooku LADY FITNESS Sucha Beskidzka www.facebook.com/ladyfitnessakademia lub formularzu na stronie internetowej www.ladyacademy.szkola.pro .Tam odnajdą Państwo także numery telefonów do instruktorów. 

 artykuł sponsorowany

asdasdasdasdas
Home