Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko

Jakie tapety do wnętrz w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski ostatnimi czasy cieszy się w naszym kraju olbrzymim powodzeniem. Ten fakt kompletnie nas nie dziw, bowiem to właśnie w przestrzeniach urządzonych w prostej kolorystyce (szarości, biele, beże, grafit, brąz, ciemna zieleń) świetnie się wypoczywa, można się tutaj zrelaksować i dać odpocząć oczom po całym dnu pracy. Dlatego własne pokoje dzienne, gabinety, sypialnie, jadalnie czy tez przedpokoje w domach i mieszkaniach Polaków tak często dziś prezentują właśnie ten styl. Jest pięknie – bez zbędnych bibelotów i ozdóbek, wnętrza wydają się być powiększone optycznie. No tak, ale kiedy przyjdzie nam wybrać odpowiedni model tapety do takiego właśnie pomieszczenia, na co powinniśmy się zdecydować?

Modele 3d jak najbardziej na tak!

Okazuje się, że na https://www.fototap.pl/tapety bez problemu uda nam się kupić dokładnie takie modele, jakie będą świetnie komponowały się w przestrzeniach tego typu. Królują tutaj bowiem rozbielone szarości, nie brakuje także najmodniejszej bieli. Żeby nie było nudno i monotonni,  pojawiają się także wspominane już grafity, beże i brązy, a do tego ciemna zieleń - tyle o kolorystyce. Wszystkie te modele łączy bowiem to, że są stworzone  w prestiżowej, niezwykle modnej i przynoszącej szereg korzyści stylistyce. Mowa o trójwymiarze, który ostatnimi czasy wiedzie prym, gdy w grę wchodzą ozdoby naścienne w naszych domach czy mieszkaniach. Bardzo łatwo dzięki nim sprawimy, że nawet mały pokoik optycznie będzie nam się jawiło jako spora przestrzeń.

Jakie printy się sprawdzą?

Oczywiście najmodniejsze ostatnimi czasy motywy geometryczne jak najbardziej się sprawdzą. Bardzo cieszy to zwłaszcza te osoby, które pragną zaprosić do swoich wnętrz nowoczesność w najlepszym wydaniu. Nie brak jednak także innych ciekawych deseni. Jeśli chodzi o pomieszczenia urządzone na wzór skandynawski, jak najbardziej odpowiednie będą też motywy roślinne. Oczywiście powinny być one stworzone z wielką dbałością o detale. Okazuje się, że świetnie pasowały będą także monochromatyczne tapety przedstawiające strukturę różnych materiałów - chociażby słoja drewna czy tez brązowego sznurka.

Wszystko wskazuje na to, że styl prowansalski w polskich przestrzeniach będzie modny jeszcze przez długi czas – jego popularność bowiem z miesiąca na miesiąc wzrasta!

Home