Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 28 marzec 2018 08:34

Wesele marzeń – jak je zorganizować?

Dzień ślubu. Choć trwa zaledwie kilkanaście godzin, przygotowania do niego rozpoczynają się wiele miesięcy wcześniej. Jest to niesamowicie wymagające wyzwanie logistyczne, by wszystko przygotować na czas, dopiąć na ostatni guzik, zorganizować tak, jak o tym zawsze marzyliśmy.

 

Planowanie to podstawa

Jedną z podstawowych kwestii, jaka należy ustalić z przyszłym małżonkiem jest lista oczekiwań, marzeń i pomysłów. By to było WASZE wesele, WASZ ślub, a nie tylko jednego z was. Spokojny wieczór we dwoje da taka możliwość, by usiąść z kartką papieru i wynotować wszelkie sugestie, pomysły, zachcianki. To dobry moment na stworzenie roboczej wersji listy gości, tak, aby mieć choć minimalne pojęcie o tym, jak duże będzie wesele. Warto zastanowić się, czy chcecie wprowadzić tego dnia jakiś motyw przewodni, który będzie spajał wiele elementów składowych przyjęcia i zaślubin, czy chcecie urządzić wesele w jakimś konkretnym stylu – takie pomysł są absolutnymi hitami ostatnich sezonów!

Wesele boho/rustykalne, wesele w stylu eleganckim czy wesele na luzie – bez obowiązkowego dress code’u, szpilek i wieczorowego blichtru. Warto podjąć decyzję o ustosunkowaniu się do tradycji weselnych, rytuałów, zwyczajów, warto wiedzieć, że w Małopolsce zwyczaje ślubne wciąż są uznawane i cenione – autor artykułu Krakowskie pary przy tablicy przytacza przykłady tradycyjnych elementów wesel w naszym rejonie.

 

Wybory, wybory...

Wybór miejsca wesela nie może być przypadkowy. Boho wesele w eleganckiej sali restauracyjnej z pewnością będzie wywoływało pewien zgrzyt. Klasyczne przyjęcie z nutą nonszalancji niezbyt będzie pasowało do przestrzeni wiejskiej gospody. Warto rozejrzeć się na samym początku przygotowań za odpowiednim miejscem, tym bardziej, że często popularne lokalizacje są wynajmowane i rezerwowane nawet kilka lat do przodu. W poradniku Miejsce na wesele – dostępnym na portalu wesele.com.pl – znajdziesz wiele wskazówek, jak wybrać odpowiedni lokal i czym się kierować podczas poszukiwań. Trzeba spojrzeć szerzej podczas dokonywania wyboru. Niech piękne wnętrze i urokliwe otoczenie nie sprawią, że zapomnisz o istotnych praktycznych kwestiach.

Warto sprawdzić, ile miejsca będzie mogło być przeznaczone do tańczenia, czy w sali znajduje się podest dla zespołu, czy lokal jest wyposażony w klimatyzację ( to niemal obowiązkowy punkt programu letnich imprez!). Znacznie wcześniej należy ustalić weselne menu, oraz to, o której godzinie zostanie podany tort –gwóźdź wesela. Niebagatelne znaczenie ma także wystrój sali- koniecznie trzeba dowiedzieć się, czy dekoracja zostanie przygotowana z ramienia zarządzających lokalem, czy można przyprowadzić osoby, które dzień wcześniej przygotują salę na przyjęcie, należy sprawdzić rozkład stołów, nakryć, uzgodnić każdy detal – taka mrówcza praca pomoże uniknąć rozczarowań i  nerwów.

wesele-tort.jpeg


Wesele z noclegiem

Warto pomyśleć wcześniej także o gościach weselnych, którzy być może przyjadą świętować wasz dzień z odległych zakątków Polski i świata. Sprawdzenie, czy w miejscu, gdzie odbędzie się wesele (lub nieopodal) znajduje się jakiś hotelik lub pokoje, które możesz dla nich wynająć, może okazać się dużym udogodnieniem. W przypadku zaproszeń z zapewnionym noclegiem dla każdego, kto chce postępować ostrożnie z budżetem szczególnie ważne jest uzyskanie potwierdzenia o przybyciu gości przed uroczystością. Każdy pokój to dodatkowy koszt, więc warto dowiedzieć się, czy aby na pewno wszyscy goście się pojawią, by nie przepłacić.

 

Przed dniem własnego ślubu warto korzystać z zaproszeń na śluby znajomych i rodziny, by móc rozeznać się w temacie. Sprawdzić i podpytać, co się sprawdziło, czego uniknęliby, a co powtórzyli albo na co położyli większy nacisk. W tej kwestii warto uczyć się na błędach innych.

asdasdasdasdas
Home